Nowy numer 3/2021 Archiwum

The World Games coraz bliżej

3 sceny, 400 artystów, grupy taneczne i gwiazdy muzyki. Ceremonia otwarcia Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 będzie imponującym wstępem do największej sportowej imprezy tego roku w Polsce.

Ceremonia rozpocznie się 20 lipca o 19.00 na Stadionie Wrocław i potrwa ponad dwie godziny. Łącznie na arenie przy al. Śląskiej powstaną konstrukcje o wadze 270 ton. Scenografia zajmie 25 tysięcy metrów kwadratowych i wykorzystanych zostanie 800 metrów kwadratowych ekranów diodowych. Wszystko przywiezione zostanie przed 60 tirów, a pracować przy tym będzie ponad 300 pracowników technicznych.

- Przed nami największe wydarzenie sportowe 2017 roku w Polsce. Przez 10 dni Wrocław będzie areną rywalizacji około czterech tysięcy sportowców, których zmagania będą poruszały tłumy kibiców, zarówno w mieście, jak i wielu miejscach na całym świecie, za pośrednictwem transmisji telewizyjnych i internetu - mówi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

- W PKOl jesteśmy przekonani, że sport jest jeden, że nie można go dzielić na olimpijski i nieolimpijski. Dziś nie wiemy, jakie dyscypliny znajdą się w programie Igrzysk za kilka, kilkanaście lat. Wspieramy Wrocławski Komitet Organizacyjny i reprezentację Polski na TWG2017. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku Igrzysk Olimpijskich, nasza kadra weźmie udział w ceremonii otwarcia The World Games 2017 jednolicie ubrana, a 19 lipca odbędzie się uroczyste ślubowanie sportowców - mówi Adam Krzesiński, sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Koncepcję artystyczną ceremonii otwarcia The World Games wymyślił producent telewizyjny i reżyser Krzysztof Materna. Odpowiada on nie tylko za reżyserię całego widowiska, ale także pracuje nad szczegółami scenariusza, kieruje pracą artystów, choreografów, kompozytorów, specjalistów od nagłośnienia, oświetlenia i efektów specjalnych, tworząc spójną wizję ceremonii.

- Jest dla mnie zaszczytem oraz ogromną przyjemnością, że zostałem wybrany na scenarzystę i reżysera tak ważnej uroczystości, jak otwarcie The World Games we Wrocławiu. Jest to dla mnie również spotkanie z publicznością wspaniałego miasta. Miasta otwartego, miasta ludzi pogodnych, emanujących dobrą energią, uczestniczących we wszystkich wydarzeniach kulturalnych stolicy Dolnego Śląska. To wielkie wyzwanie, bo uroczystość otwarcia Igrzysk jest również powitaniem uczestników tej wielkiej imprezy i międzynarodowej publiczności - stwierdził Krzysztof Materna.

Za stronę organizacyjną ceremonii otwarcia odpowiada agencja WALK Events. Jej dyrektorem zarządzającym jest Bartosz Bieszyński, który z branżą eventową związany jest od ponad 12 lat. To on prowadzi zespół przygotowujący ceremonię otwarcia The World Games.

- Tak duże przedsięwzięcie wymaga ogromnej ilości sprzętu, materiałów i ludzi. Możliwość realizacji ceremonii otwarcia jest dla nas nie tylko wyróżnieniem, ale przede wszystkim wyzwaniem i ważnym zobowiązaniem, które podejmujemy wobec tysięcy sportowców biorących udział w imprezie oraz widzów na całym świecie. Od 17 lipca rozpoczynamy próby z artystami - mówi Bieszyński.

Radzimir "Jimek" Dębski, Steve Nash & Turntable Orchestra, Dawid Kwiatkowski, Kamil Bednarek, Igor Herbut z zespołu Lemon czy BeMy. To tylko część gwiazd muzycznych jakie będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tego wydarzenia.

Bilety na ceremonię otwarcia dostępne są na stronie ebilet.pl. Ceny zaczynają się od już od 10 złotych za bilet normalny. Na stronie ebilet.pl kupować można także bilety na wszystkie zawody sportowe w ramach The World Games 2017.

- Ceremonia otwarcia będzie mocnym wstępem do Igrzysk, ich wizytówką. Chcemy uniwersalnie zaprezentować Wrocław, Dolny Śląsk i Polskę. To będzie bardzo ważny moment dla całej imprezy, bo już wiemy, że transmisja trafi do wielu krajów na całym świecie, od Niemiec po Chiny - podkreśla Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.

The World Games Wrocław 2017 to 10. edycja międzynarodowej imprezy sportowej World Games, skupiającej dyscypliny tzw. sportów nieolimpijskich i organizowanej co cztery lata, zawsze rok po Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Od 20 do 30 lipca 2017 r. we Wrocławiu o medale powalczą przedstawiciele 31 sportów, w tym czterech wybranych w głosowaniu przez mieszkańców miasta: futbolu amerykańskiego, żużla, kick-boxingu oraz wioślarstwa halowego. W sumie do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie około 3,5 tysiąca sportowców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama