Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pomódl się i ruszaj w drogę

Jeśli kiedykolwiek pielgrzymowałeś pieszo lub w bliższej lub dalszej perspektywie czasu chcesz dołączyć do grona pątników, również tych duchowych, to skorzystaj z zaproszenia na Mszę św. tzw. pielgrzymkową.

Eucharystie odbywają się każdy trzeci piątek miesiąca w katedrze wrocławskiej. Inicjatywa Mszy św. w intencji pielgrzymów jest realizowana od październikowej pielgrzymki trzebnickiej. Ideą jest, by środowisko pątników pieszych mogło się regularnie spotykać i objąć swoją modlitwą przygotowania do kolejnych inicjatyw pielgrzymkowych. Najbliższe spotkanie odbędzie się w katedrze wrocławskiej w piątek 21 kwietnia. Msza św. rozpocznie się o 18.30. Serdecznie zapraszamy.

Sezon pielgrzymkowy rusza oficjalnie już 1 maja, święto św. Józefa Rzemieślnika. Wtedy odbędzie się piesza pielgrzymka z Sobótki na Ślężę. Wszystko zacznie się w sanktuarium św. Anny i NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce. Zanim pątnicy wyruszą na szlak, o 10.00 rozpocznie się nabożeństwo majowe. Po nim kolumna wyruszy na Ślężę. Na zakończenie, o godz. 14, na szczycie, odbędzie się Msza św. Po Eucharystii zaplanowany jest piknik rodzinny z ogniskiem i poczęstunkiem.

Aby wziąć udział w pielgrzymce nie trzeba się zapisywać. Do Sobótki można przyjechać własnym transportem lub specjalnie oznaczonym autobusem specjalnym. Wyjedzie on o godz. 9 ze stanowiska nr 13 na tymczasowym dworcu PKS (ul. Sucha). Bilety na przejazd w obie strony kosztują 20 zł i będą rozprowadzane u kierowcy. Wkrótce więcej szczegółów na: wroclaw.gosc.pl. Każdego roku w pielgrzymce na Ślężę bierze udział ok. 200 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama