GN 2/2021 Archiwum

Propozycja (dla) WAS

Ponad tysiąc seniorów będzie w tym roku aktywnie wypoczywać i zdobywać nowe znajomości w ośrodku wrocławskiej Caritas w Łebie. Siódma edycja Wyjazdowej Aktywizacji Seniorów wystartowała 19 kwietnia.

Ideą programu Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów jest nie tylko wypoczynek w pięknej miejscowości nad morzem, ale przede wszystkim integracja środowiska działającego na rzecz drugiego człowieka, wymiana doświadczeń oraz poznanie nowych pól i sposobów społecznego zaangażowania, zwłaszcza w duchu Caritas. Od tego sezonu oferta wrocławskiej Caritas została poszerzona o kolejny budynek, tzw. księżówkę.

Program skierowany jest szczególnie do osób w wieku około senioralnym, należących do grup parafialnych lub pragnących zaangażować się w działalność parafialną i społeczną na rzecz potrzebujących. Jest to też czas na poznanie nowych ludzi, na wymianę życiowych doświadczeń i poszukiwanie nowych pól osobistego zaangażowania. Jako Caritas proponujemy naszym gościom zaangażowanie w wolontariat w duchu Caritas.

Dwa turnusy zostały zarezerwowane wyłącznie dla członków Parafialnych Zespołów Caritas. - Chcemy im zapewnić wypoczynek we własnym gronie, aby mogli się spotkać z innymi wolontariuszami, wymienić doświadczeniem i zawiązać wspólnotę Caritas. Cały rok pracują na rzecz potrzebujących w swoich parafiach, w zamian możemy zaoferować im turnusy w dogodnych terminach - podkreśla Robert Jadwiszczak, koordynator PZC.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej od 2011 roku organizuje turnusy wypoczynkowo - aktywizacyjne dla osób, które zakończyły pracę zawodową. Program jest realizowany w ramach statutowej działalności odpłatnej pod nazwą Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów. W Łebie można wypocząć na plaży, a w jej okolicach spacerować po ruchomych wydmach, pływać po Jeziorze Łebsko czy odwiedzić Słowiński Park Narodowy.

Wrocławska Caritas dysponuje jeszcze miejscami na turnusy WAS (kontakt tutaj).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama