Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Modlitwa (w) ciszy

W najbliższy poniedziałek kolejne spotkanie z cyklu OPen w Duszpasterstwie Akademickim "Dominik". Tym razem poświęcone medytacji - modlitwie zakorzenionej głęboko w tradycji Kościoła.

Modlitwa medytacyjna już od czasów Ojców Pustyni stanowiła istotny element chrześcijańskiej duchowości. Z różnych powodów popadła ona w zapomnienie, a powszechnie medytacja kojarzona jest prawie wyłącznie z religiami Dalekiego Wschodu. Na szczęście, medytacja chrześcijańska powraca do łask - w dużym stopniu dzięki benedyktynom.

Jakie jest miejsce modlitwy medytacyjnej w duchowości chrześcijańskiej? Czym różni się medytacja chrześcijańska od medytacji w religiach wschodnich? Jak łączyć modlitwę medytacyjną z zabieganiem i pośpiechem współczesności? Jak medytować po katolicku?

Gościem kolejnego spotkania z cyklu OPen będzie o. Wojciech Czwichocki OP, dominikanin, rekolekcjonista i wieloletni opiekun grup medytacji chrześcijańskiej we Wrocławiu i Gdańsku.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 24 kwietnia o 19.30 w Sali Głównej DA "Dominik".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL