Nowy numer 3/2021 Archiwum

Drzwi otwarte w liceum salezjańskim

Już jutro, w sobotę 22 kwietnia, nowe, publiczne liceum salezjańskie otworzy swoje drzwi przed tegorocznymi absolwentami gimnazjów.

Nadchodzący rok będzie całkowicie nowym dla liceum, chociaż już 19. rokiem obecności i działania na rynku wrocławskiej edukacji. Liczne sukcesy, wysokie miejsce w rankingu "Perspektyw", edukacja językowa, wymiany międzynarodowe i projekty wolontariatu misyjnego, koło filmowe i radiowego, a także szeroka oferta innych zajęć dodatkowych to tylko niektóre z przygotowanych propozycji. Otwarte Drzwi odbędą się w nowej jego siedzibie przy ul. Prusa 78, w miejscu wygaszanego gimnazjum.

- Liceum cieszy się już bardzo dużym dorobkiem i doświadczeniem edukacyjnym. Znamy wartość naszej strategii oraz osiągnięć. Chcemy jednak, by liceum "nabrało nowego ducha", by przygotowując młodzież do studiowania na wybranych kierunkach, budowało w nich postawy kreatywności, innowacyjności oraz umiejętności pracy zespołowej, dając jednocześnie mocny i stabilny fundament życia jakim są wartości chrześcijańskie - mówi ks. Jerzy Babiak, dyrektor liceum.

Po wielu latach starań, od września, szkoła stanie się liceum publicznym, to jest nieodpłatnym. Za edukację całkowicie zapłaci Urząd Miasta Wrocławia. Dlatego dla wielu młodych szkoła stanie się osiągalna, a brak środków finansowych nie będzie stanowił przeszkody. Jak ważne jest wzrastanie w bezpiecznym i dobrym środowisku mogą powiedzieć zwłaszcza absolwenci "Salezu" mówi Karolina Matusewicz, absolwentka szkoły, obecnie studentka prawa: - Z wielką radością każdego dnia przychodziłam do szkoły. Moje wspomnienia są ciągle żywe, nie sposób je wymazać i o nich zapomnieć. Bardzo często z dumą wracam do tamtych dni kiedy zarówno wiedza, ale i moje pasje, a także wiara stawały się autentyczną radością i siłą, jak widzę na obecne i mam nadzieje przyszłe lata życia.

Otwarte Drzwi rozpoczną się przy ul. Prusa 78 o 10.00, a potrwają do 13.00. Na samym początku organizatorzy przewidzieli prezentujące szkoły przez jej dyrektora, następnie występ teatralny, a także galę doświadczeń, po tym możliwość odwiedzenia punków informacyjnych takich jak: profile edukacji, języki, robotyka, Ariss w Salezie i Łazik Marsiański, telewizja szkolna, Erasmus + wymiany międzynarodowe. Bliższe informację o szkole można znaleźć na www.liceum.salez-wroc.pl.

Liceum prowadzi już nabór uczniów na nowy rok, ale nie uczestniczy w elektronicznej rekrutacji miasta Wrocławia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama