Nowy numer 3/2021 Archiwum

Orły zagrały

"Chwalmy Pana grając Mu na bębnach!" - pod takim hasłem odbył się 82. Diecezjalny Dzień Orłów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej. Radując się Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa młodzież wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez Szkołę Rytmu.

Po Radzie Liderów i Mszy św. w kościele uniwersyteckim, której przewodniczył asystent diecezjalny KSM, ks. Arkadiusz Krziżok, młodzież zatrzymała się w przykościelnym ogrodzie przy gruszy bł. Karoliny Kózkówny posadzonej z okazji 100. rocznicy narodziny dla nieba patronki KSM, na chwilę refleksji odnośnie życia tej wyjątkowej dziewczyny.

Kolejnym punktem programu były warsztaty bębniarsko-rytmiczne prowadzone przez Piotra Gospodarczyka ze Szkoły Rytmu, w których udział wzięło około 50 osób. Młodzież radując się tak wielkim wydarzeniem jak Zmartwychwstanie Pańskie, grała rozmaite dźwięki na  instrumentach perkusyjnych z całego świata, takich jak bębny, grzechotki, kukubarany i wielu innych. Był też czas na naukę wybijania rytmów, zarówno tych łatwiejszych jak i trudniejszych.

Na zakończenie w krótkiej dyskusji, prowadzący warsztaty powiedział swoje świadectwo wiary oraz pokazał kilka technik doszkalania koordynacji ruchowo-rytmicznej. Było to wspaniałe doświadczenie rytmu i muzyki, a przede wszystkim sposobu chwalenia Boga.

Orły zagrały   W spotkaniu wzięło udział ok. 50 osób. archiwum KSM

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama