Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nic nie zastąpi spotkania

Mówiono o pożyteczności kłótni, naśladowaniu rodziców w swoich związkach i wielkiej potrzebie rozmowy w erze smartfonów.

Za nami kolejne Laboratorium Miłości zorganizowane przez DA Redemptor. Tym razem dyskusje przebiegały pod hasłem: „Czy mój związek jest skazany na porażkę?”. 25 kwietnia wykład na temat: „Mój związek – kopia relacji moich rodziców?” wygłosił Jacek Rydlewski – psycholog, psychoterapeuta, wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim.

W środę analizowano sprawy miłosne w ramach panelu pt. „Bardzo ładna z nas para – wystarczy Photoshop?”. – Aktywność w mediach społecznościowych jest trochę na pokaz. To nie znaczy, że nasze zdjęcia są nieprawdziwe, ale musimy zdać sobie sprawę, że pokazują jedynie wyidealizowany wycinek szerokiej rzeczywistości – mówił Rafał Lasek, który razem z żoną prowadzi warsztaty dla narzeczonych i rekolekcje dla małżeństw. Kinga Bednarczyk dodała, że przez aktywność wirtualną współcześnie pojawia się problem płytkich relacji. – Nie czujemy już potrzeby poznawania ludzi, bo ci w internecie pokazują nam wszystko o swoim życiu: gdzie i z kim byli, co jedli, co myślą o tym i o tamtym. Nie ma chęci otwarcia się na drugiego człowieka i dotarcia do niego – analizowała studentka psychologii. Ojciec Jacek Drabik SJ jest z pokolenia przejściowego, które pamięta czasy bez smartfonów. – Dzisiaj młodzi ludzie niestety wchodzą w relacje z komórką albo z tabletem – skwitował jezuita. Natomiast Małgorzata Lasek, żona Rafała, przyznała, że widzi ogromne zapotrzebowanie młodych ludzi na rozmowę. – To mnie przekonuje, że nic nie zastąpi spotkania, wspólnie przeżytego czasu – oświadczyła prelegentka. Goście panelu zgodnie stwierdzili, że budowanie relacji od cielesności, przyjemności to jak wchodzenie do związku i małżeństwa tylnymi drzwiami, a kłótnie, które prędzej czy później muszą się zdarzyć, mogą stać się dla związku szansą, nadzieją na wypracowanie rozwiązania, dojściem do ważnego wniosku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma