Nowy numer 49/2020 Archiwum

VI Majówka w Ogrodach Klasztornych z niespodziankami

Rozpocznie się w niedzielne popołudnie 21 maja w pocysterskim klasztorze w Trzebnicy, pod hasłem "W hołdzie dla św. Jadwigi Śląskiej". W programie niezwykłe plenerowe widowisko oraz wystawa artystyczna "Dziedzictwo św.Jadwigi".

Bramy ogrodów klasztornych u trzebnickich boromeuszek staną otworem o 15.00.

Wtedy też nastąpi otwarcie wystawy artystycznej w Starej Wozowni „Dziedzictwo św. Jadwigi Śląskiej”, z pracami jedenastu znamienitych artystów (Hubert Bujak, Marina Czajkowska, Marek Gołębiewski, Krzysztof Hejmej, Joanna Hazuka, Paweł Jaszczuk, Dorota Łuczewska, Barbara Siomkajło, Ewa Mroczek, Beata i Roman Szynol). W programie zabawa z zespołem Gieni Dutki, gry, konkursy, loteria i oczywiście rodzinne biesiadowanie. Na gości czekać będzie stół św. Jadwigi – z przysmakami również z czasów średniowiecza, a także… Szafa św. Jadwigi, z mnóstwem intrygujących strojów i akcesoriów.

O 17.00 będzie można posłuchać w klasztorze rozmów o św. Jadwidze Śl., które poprowadzą znawcy jej epoki (ks. prof. Waldemar Graczyk, prof. Jolanta Marszalska, dr Anna Sutowicz). Dzieci i młodzież do lat 18.00 zaproszeni są do wzięcia udziału w konkursie na przebranie; będą na nich czekać ponadto specjalne ścieżki edukacyjne (od 17.00). W programie także występ s. Otylii (17.00), koncert Zespołu Gieni Dutki (18.30), Majówka Maryjna w klasztornym wirydarzu (19.00).

Wiele wrażeń dostarczy gościom klasztornych ogrodów widowisko plenerowe „In via Hedwigen” w reżyserii Yoli Wesołowskiej, które rozpocznie się o 20.00; z muzyką Yoli Wesołowskiej i Stana Michalaka. Przygotowywane od miesięcy z wielkim rozmachem, inspirowane jest powieścią Renaty Schumann „Wspaniała Niewiasta – Życie świętej Jadwigi Śląskiej”. Współtworzyć je będą słowo i muzyka (m.in. fragmenty chorałów, utworów św. Hildegardy z Bingen, dworskie pieśni), taniec, efekty multimedialne. W spektaklu wezmą udział artyści oraz mieszkańcy Trzebnicy.

Organizatorami Majówki w Ogrodach Klasztornych są Fundacji dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć”, Kongregacja Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy oraz Gmina Trzebnica.

VI Majówka w Ogrodach Klasztornych z niespodziankami   Archiwum organizatorów

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama