Nowy numer 47/2022 Archiwum

Gdzie świętować stulecie objawień w Fatimie?

Trwa Archidiecezjalna Nowenna Fatimska. W wielu parafiach w najbliższą sobotę, 13 maja, przeżywana będzie szczególnie uroczyście.

W katedrze wrocławskiej 13 maja o 18.30 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego oraz Procesja Fatimska; poświęcona zostanie figura NMP Fatimskiej.

Na wrocławskim rynku 13 maja o 16.00 pod pręgierzem można się włączyć we wspólną modlitwę różańcową w intencji odnowy moralnej narodu polskiego.

W parafii pw. NMP Fatimskiej w Oleśnicy 12 maja o 17.00 uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył bp Jacek Kiciński, 13 maja o 11.00 odbędzie się Msza św. i Procesja Fatimska pod przewodnictwem ks. inf. Władysława Ozimka.

W parafii pw. św. Karola Boromeusza we Wrocławiu u ojców franciszkanów 13 maja  o 17:30 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Plan: Różaniec, Msza i procesja. To, co wyjątkowe w tym wydarzeniu to wprowadzenie relikwii wtedy już świętych Hiacynty i Franciszka z Fatimy. 

Karmelici Bosi zapraszają do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia – parafii pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu przy ul. Ołbińskiej we Wrocławiu. Wspólną modlitwę rozpocznie o 11.00 procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwa różańcowa. O 11.30 zostanie odprawiona Msza św. z aktem zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort i nabożeństwo dziękczynne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie z koncertem wystąpi Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN – usłyszymy kantatę ku czci Bogurodzicy „Przy Sercu Twoim”, pod dyrekcją kompozytora Zbigniewa Małkowicza. Solistki: Marzena Małkowicz i Julia Stolpe. W czasie koncertu wsłuchamy się w słowa z objawień Matki Bożej w Fatimie.

U paulinów, w Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła przy ul. św. Antoniego we Wrocławiu, 13 maja o 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył o. Adam Czuszel. Ojciec będzie głosił homilie od czwartku 11 maja w czasie Mszy świętych o 18.00, od czwartku paulini zapraszają ponadto na 17.30 na Różaniec Fatimski połączony z litanią do Matki Bożej.

Do sanktuarium św. Franciszka z Asyżu w Jutrzynie wyruszają siostry zakonne archidiecezji wrocławskiej (wyjazd 13 maja o 8.00 z Ostrowa Tumskiego).

W Obornikach Śl. w kościele pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego przy ul. Trzebnickiej 13 maja o 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo majowe, o 18.00 Msza św. z homilią, a o 19.00 wyruszy przez miasto procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Wyszyńskiego. Zapraszają salwatorianie.

W bazylice pw. św. Bartłomieja Ap. i św. Jadwigi Śl. w Trzebnicy 13 maja o 18.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Emanuela Rusa, z kazaniem ks. Bogdana Giemzy. Po niej nabożeństwo z procesją do ołtarza polowego i Różańcem Fatimskim. 14 maja o 16.00 odbędzie się koncert z okazji 100-lecia objawień fatimskich. W programie "Msza góralska" Tadeusza Maklakiewicza i "Msza kreolska" Ariela Ramireza. Wykonawcy: Chór Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego, Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz zespoły i instrumentaliści pod dyr. Artura Wróbla.

W parafii pw. św. Jakuba w Małujowicach nabożeństwo fatimskie rozpocznie się 12 maja o 19.00 (Msza św., Różaniec, procesja, zawierzenie Sercu Niepokalanej).

We wrocławskiej siedzibie Civitas Christiana w poniedziałek 15 maja odbędzie się spotkanie poświęconej wizerunkom maryjnym - zobacz TUTAJ

Matkę Bożą Fatimską można uczcić także podczas pieszej pielgrzymki z Oleśnicy do Wrocławia, do kościoła pw. NMP Fatimskiej na Maślicach. Zobacz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy