Nowy numer 42/2018 Archiwum

Zobacz "Modlitwę o pokój" i pomóż

Salezjański Wolontariat Misyjny zaprasza na film i do włączenia się w akcję pomocy dla Aleppo.

Podczas wyjazdu ekipy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" do Aleppo, na przełomie października i listopada 2016 roku, miasto było podzielone na część wschodnią - opanowaną w większości przez skrajnych islamistów i rebeliantów, oraz zachodnią - opanowaną przez siły rządowe. W tym czasie toczyły się zaciekłe walki, a wschodnie Aleppo zostało okrążone. Kilka tygodni później siły rządowe zdobyły całe miasto i walki ustały. To właśnie na linii ognia pomiędzy walczącymi stronami powstał film "Modlitwa o pokój".

Jego projekcja połączona z dyskusją odbędzie się w najbliższą środę, 10 maja o 18.45. Podczas spotkania będzie można również nabyć płytę "Nieśmiertelni". Cały dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na salezjańskie oratorium w Aleppo - na miejsce, gdzie każdego dnia 800 dzieci może choć przez chwilę zapomnieć o dramacie codzienności. O projekcje można  więcej się dowiedzieć klikając w www.niesmiertelni.swm.pl.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" we Wrocławiu, w budynku liceum salezjańskiego na ul. Świętokrzyskiej 45-55.

Czytaj także o "Darze dla Aleppo" - akcji zbierania środków na wyposażenie szpitala w Aleppo realizowanej z inicjatywy abp. Józefa Kupnego na Dolnym Śląsku.

Modlitwa o pokój - Trailer
Salezjański Wolontariat Misyjny 'Młodzi Światu'

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy