Nowy numer 46/2018 Archiwum

Wychowywani we wrażliwości

Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Archidiecezji Wrocławskiej im. ks. Jana Twardowskiego w Kotowicach to dobry wybór nie tylko dla mieszkańców gminy Siechnice.

Odróżnia nas zapewne baza edukacyjna, ale również bogata oferta – mówi dyrektor placówki i nauczyciel języka polskiego Oktawian Marmulewicz. Oprócz lekcji, które przewiduje podstawa programowa, jest wiele zajęć pozalekcyjnych. – Byliśmy pionierami we wprowadzaniu nauki gry w szachy. Nasi uczniowie mają już całkiem niezłe osiągnięcia turniejowe – dodaje. Podkreśla, że szkoła realizuje projekty edukacyjne, m.in. ligę przedmiotową, ale również „szkołę w parku”. – Placówka znajduje się na granicy Parku Krajobrazowego Doliny Odry i Oławy. W związku z tym prowadzimy projekt, który wiąże się z edukacją przyrodniczą, ale również regionalną – mówi dyrektor. W tej chwili do szkoły uczęszcza ok. 140 uczniów, ale niebawem zapewne będzie ich więcej w związku z uruchomieniem klasy siódmej. – Wciąż będzie to jednak mała szkoła. Są klasy, gdzie uczniów jest kilkunastu. Funkcjonujemy jako szkoła z bardzo indywidualnym podejściem do ucznia, bo możemy sobie na to pozwolić – wyjaśnia. Czymś szczególnym jest dostosowanie działań szkoły do kalendarza wydarzeń Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Jest to zrozumiałe, bo to właśnie Caritas jest organem prowadzącym placówkę w Kotowicach. – Mamy Szkolne Koło Caritas, w którym wolontariusze – nasi uczniowie – angażują się w wiele inicjatyw – dodaje dyrektor. Ostatnio było to przygotowywanie spotu promującego działalność wrocławskiej Caritas, który emitowany jest w regionalnym programie TVP. Dodatkową korzyścią jest możliwość uczestnictwa dzieci w wyjazdach feryjnych i kolonijnych w ośrodkach Caritas w Ulini i w Pasterce.

Zapisy przez cały rok

Szkoła Podstawowa w Kotowicach jest placówką publiczną, a więc bezpłatną, jednak wyłączoną z klasycznej rekrutacji, co pozwala na prowadzenie zapisów przez cały rok. Zainteresowanych ofertą edukacyjną odsyłamy na www.kspkotowicecaritas.pl.

Więcej o szkołach katolickich TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy