Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Do Czarnej Madonny na rolkach

Ruszają zapisy na II Rolkową Pielgrzymkę z Wrocławia na Jasną Górę. Ilość miejsc ograniczona.

Organizatorzy pielgrzymki - liceum salezjańskie oraz Salezjańskie Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" we Wrocławiu - podobnie jak przed rokiem, gwarantują sprawny jej przebieg, a zwłaszcza wyjątkową, niezapomnianą atmosferę sprzyjającą regeneracji sił zarówno tych duchowych jak i psychicznych. W tegorocznej edycji, która potrwa od 1 od 4 lipca, przewiduje się udział ponad 100 osób z z Polski i zagranicy. Zapisy ruszają w niedzielę14 maja.

Hasło tegorocznej pielgrzymki bezpośrednie nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego w Polsce: „Idźcie i głoście”, a tematy codziennych konferencji: "Leżeć", "Siedzieć", "Iść", "Biec", pozwolą odnowić i umocnić fundamentalną postawę każdego chrześcijanina, jaką jest bycie misjonarzem Jezusa.

Ogromnym walorem rolkowego pielgrzymowania są malownicze drogi, wiodące w 80 proc. przez lasy i wioski, a także bardzo życzliwi ludzie witający, czy też goszczący pielgrzymów. Uczestnicy będą mieli do pokonania każdego dnia od 50 do 80 km, a w trasę będą wyruszać nie zważając na warunki pogodowe. Wieczory poświęcą integracji, spowiedzi i adoracji oraz świętowaniu. W drodze będą odmawiać różaniec, koronkę, litanie, a także wezmą udział w "Pielgrzymkowej liście przebojów chrześcijańskich".

Mocną stroną wydarzenia jest towarzyszący jej projekt "Kilometry Miłości". - Rok temu budowaliśmy studnię w Afryce, a w tym roku pomożemy dzieciom i młodzieży w Aleppo. Nasze pielgrzymowanie jest wyjątkowe ponieważ każdy pątnik ponosi co najmniej podwójna ofiarę. Pierwsza to fizyczne utrudzenie i zmęczenie, druga to opłata za każdy przejechany kilometr. Ofiarowane w ten sposób cierpnie oraz pieniądze mają dotrzeć do konkretnych ludzi. To bardzo cieszy, że nasze pielgrzymowanie nie jest duchowo egocentryczne, ale jest rzeczywistą pomocą dla potrzebujących - mówi ks. Jerzy Babiak, organizator pielgrzymki.

Dlaczego warto wybrać wziąć udział w rolkowej pielgrzymce? - Bardzo się cieszę, że się odważyłam. Był to czas oderwania się od spraw codziennych, czas przeznaczony na modlitwę i rozmowy, spotkanie z Bogiem w drugim człowieku. I właśnie to zapamiętam na długo: radość z bycia z innymi i dla innych, bliskość natury, myśli skierowane na tu i teraz - mówi zeszłoroczna jej uczestniczka Mariola Szreder z Redy.

Szczegółowe informacje na www.rolkowa-wroc.pl a także na fanpage'u wydarzenia na Facebooku.

Gość Niedzielny objął pielgrzymkę patronatem medialnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy