Nowy numer 48/2020 Archiwum

Biały punkt na mapie

Za kilka dni matura 2017 przejdzie do historii, a absolwenci szkół ponadgimnazjalnych rozpoczną najdłuższe wakacje w życiu. Oto propozycja, która wydaje się skrojona właśnie na ich miarę.

Z myślą przede wszystkim o tegorocznych maturzystach duszpasterstwa akademickie Wrocławia i Opola po raz 34. organizują dwutygodniowy wyjazd do Białego Dunajca. Już wiele pokoleń przekonało się, że obóz adaptacyjny u podnóża Tatr zmienia patrzenie na studia i zostaje w pamięci na długie lata.

– Opowiedzieć krótko o obozie jest prawie niemożliwe. To dlatego, że przez dwa tygodnie dzieje się na nim tak wiele. Co roku do Białego Dunajca przyjeżdża z nami ok. 700 osób i każdy daje coś od siebie – mówi Kinga Sawicka, rzecznik prasowy wydarzenia. Celem obozu, oprócz integracji, jest również zaproszenie do duszpasterstw akademickich, wspólnot, które oferują młodym ludziom „coś więcej” niż nauka i studencka zabawa – formację chrześcijańską. Dlatego Biały Dunajec 2017 jest propozycją skierowaną przede wszystkim do tegorocznych maturzystów i tych studentów, którzy jeszcze nigdy nie uczestniczyli w obozie.

– Zapraszamy wszystkich, którzy kochają góry, chcą poznać mnóstwo pozytywnych ludzi i być może znaleźć swoje miejsce w jednym z duszpasterstw. Tegoroczny obóz będzie trwał od 30 sierpnia do 13 września, a zapisy startują w pierwszy dzień lata (22 czerwca). – Będą się one odbywać przez formularz internetowy na stronie www.bialydunajec.org. Tam też można znaleźć szczegółowe informacje organizacyjne – dodaje pani rzecznik.

K. Sawicka zachęca też do pomocy w promowaniu obozu. – 23 maja odbędzie się tzw. dzień koszulki białodunajeckiej. Zachęcamy, by uczestnicy poprzednich edycji ubrali się w okolicznościowe T-shirty, które przygotowujemy każdego roku, by była to okazja do sprowokowania młodych z naszych środowisk do zainteresowania się tematem – zaznacza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama