Nowy numer 48/2020 Archiwum

TAM po raz trzeci

Tym razem młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu oleśnickiego w ramach Teologicznej Akademii Młodych zgłębiała m.in. opis stworzenia świata czy teorię komunikacji.

„Czy świat został stworzony w siedem dni?” to tytuł wykładu ks. prof. PWT dr. hab. Rajmunda Pietkiewicza. - Mówiłem o tym, w jaki sposób interpretować pierwszy opis stworzenia; że należy odróżnić pewne cechy gatunku literackiego. Sens wyrazowy pokazuje nam rzeczywiście siedem dni, ale autor natchniony chciał nam przekazać, że świat został stworzony przez Boga, jest w harmonii, że świat nie jest w chaosie - podsumowywał po wykładzie prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Drugi wykład trzeciego spotkania Teologicznej Akademii Młodych odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy. Ks. dr Rafał Kowalski szukał odpowiedzi na pytanie: "Czy uczeń może zrozumieć nauczyciela, chłopak dziewczynę, a mąż żonę, czyli dlaczego mówimy do siebie czterema językami?".

Trzeci wykład miał tytuł: „Religia ciała - fitness ducha. Rzecz o integralnym rozwoju człowieka”. Wygłosił go w Centrum Kultury w Sycowie doktorant na Papieskim Wydziale Teologicznym Sławomir Zatwardnicki. - Starałem się pokazać młodym pewien klimat, w którym żyjemy. Wielu go nazywa „religią zdrowia”. Bardzo troszczymy się o ciało kosztem duszy. Troska o duszę natomiast jest priorytetem. Jeśli to się stanie, to i ciało na tym zyska. Ważne, aby wszystko było w odpowiedniej kolejności. Nie możemy zaczynać od ciała i nie możemy stawiać między duszą i ciałem znaku równości, bo wtedy ta pierwsza jest lekceważona.

Kolejne, ostatnie już spotkanie Teologicznej Akademii Młodych odbędzie się 2 czerwca. Będzie to podsumowujący cały projekt panel dyskusyjny „żyd, chrześcijanin i muzułmanin”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama