Nowy numer 48/2020 Archiwum

Liczby nie kłamią - dziękujemy

Akcja "Nie bądź sknera, kup pampera" odbyła się we Wrocławiu po raz pierwszy i, jak twierdzą organizatorzy, efekt jest imponujący.

Trochę trwało podliczenie wszystkich darów, które udało się zebrać i przekazać potrzebującym podopiecznym Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska, ale w końcu można napisać kilka słów podsumowania.

Przypomnijmy akcja "Nie bądź sknera kup pampera" we Wrocławiu odbyła się po raz pierwszy i została przeszczepiona na Dolny Śląsk z Warszawy, gdzie od lat cieszy się ogromną popularnością (czytaj więcej TUTAJ). Od 27 marca do 7 kwietnia, w stolicy Dolnego Śląska przeprowadzana była zbiórka rzeczowa na rzecz stowarzyszenia Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

Inicjatywę przeprowadzili wolontariusze projektu wolontariatu miejskiego "Wspieram Wrocław". Do zbiórki dołączyło ok. 65 partnerów - szkół, firm, ośrodków fitness, przedszkoli, oraz osób prywatnych. Udało się zebrać m.in: 13 blenderów, 16 inhalatorów, 2 ssaki medyczne, 2 zestawy do nebulizacji, koncentrator tlenu, 571 paczek pieluch (ponad 29 tys. sztuk), 26 opakowań pieluchomajtek, 519 opakowań chusteczek zwykłych i 1509 opakowań chusteczek nawilżanych, 274 kostki mydła, 736 butelek płynów do pielęgnacji ciała, 330 opakowań kremu, 464 rolki papieru toaletowego, 154 butelki środków czystości, 72 opakowania środków do prania, a także liczne artykuły medyczne (plastry, lignina, rękawiczki, kompresy).

- Lista szczegółowa jest bardzo długa, co świadczy o wielkim sercu Wrocławian. Odzew zdecydowanie przerósł nasze oczekiwania - znalazły się osoby prywatne i firmy, które w ramach akcji ufundowały naprawdę kosztowny sprzęt. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pomimo zakończenia akcji do Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska wciąż docierają dary od osób, które chcą stale angażować się w pomoc. Cieszymy się, że pomaganie wyzwala pozytywne emocje. Obecnie wyciągamy wnioski organizacyjne i szykujemy się do kolejnej edycji akcji - mówi Emilia Dziubak.

Cieszymy się, że jako redakcja "Gościa Wrocławskiego" mogliśmy medialnie wesprzeć inicjatywę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama