Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przed Zielonymi Świętami

Dni poprzedzające uroczystość Zesłania Ducha Świętego będą we Wrocławiu i całej archidiecezji wrocławskiej wypełnione spotkaniami modlitewnymi.

Największe z nich, całodzienne spotkanie z o. Johnem Bashoborą, odbędzie się w Hali Orbita (28 maja).

W kościele pw. Krzyża Świętego 26 maja o 18.00 rozpocznie się 50-godzinne czuwanie modlitewne z okazji 50-lecia Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, które potrwa do 28 maja do 20.00. Organizowane jest przez Fundację 24/7, a wezmą w nim udział różne wspólnoty z archidiecezji. Jak wyjaśnia Maciej Widera, będzie to czas dziękczynienia, adoracji i uwielbienia; nie braknie prelekcji, wspomnień i rozważań o przyszłości. Czuwanie rozpocznie Msza św. sprawowana 26 maja w kościele pw. Świętego Krzyża o 18.00 pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, podczas której odbędzie się bierzmowanie. Kolejnego dnia Mszy św. będzie przewodniczył bp Jacek Kiciński.

Niezależnie od świętowania jubileuszu Odnowy we Wrocławiu od 22 do 27 maja trwać będzie chrześcijański festiwal „Odnowienie”, w którym wezmą udział także wspólnoty katolickie, a wśród nich: wspólnota Hallelu Jah, która zaprasza 25 maja na 19.00 na modlitwę na placu przy ul. Katedralnej 4; wspólnota Agaliasis (spotkanie modlitewne 25 maja o 19.00 przy ul. Sobóckiej 42), wspólnota Dom Boży (koncert uwielbienia 25 maja o 19.30 przy ul. Sudeckiej 90), wspólnota Lew Judy (koncert uwielbienia 25 maja o 19.30 na placu przy kościele św. Marii Magdaleny), Mężczyźni św. Józefa (26 maja o 19.00 zapraszają na konferencję dla mężczyzn „Józef – Opiekun Zbawiciela” w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4; poprowadzi ją Jan Tracz). Finałem festiwalu będzie koncert zespołów 12 Kamieni i TGD przy pl. Wolności obok NFM we Wrocławiu (18.00–22.00). Program w całości: www.odnfest.pl.

W wielu parafiach odbędą się czuwania w wigilię Zesłania Ducha Świętego – 3 czerwca. Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej, świętująca 50 lat Odnowy Charyzmatycznej, zaprasza do następujących kościołów:

  • kościół pw. św. Elżbiety we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 103, (wspólnota Getsemani), start o 20.00, Eucharystia o 24.00;
  • kościół pw. NMP Matki Pocieszenia we Wrocławiu, ul. Wittiga 10 (wspólnota Obfite Odkupienie);
  • kościół pw. NPM Bolesnej, we Wrocławiu-Strachocinie, ul. Tatarakowa 1 (wspólnota Emaus), start o 19.30, Eucharystia o 23.00;
  • kościół pw. NMP Bolesnej ul Bałkańska 4 we Wrocławiu-Różańce (wspólnota Wieczernik), start o 19.00;
  • kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu (wspólnota Dom na Skale), start o 19.00.

Wspólnota Emmanuel Milicz organizuje w kościele pw. św. Andrzeja Boboli czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, dziękując jednocześnie za 50 lat Odnowy Charyzmatycznej oraz 25 lat istnienia milickiej Wspólnoty Odnowy. Start o 19.00, Eucharystia o 23.00.

Modlitewne spotkania w wigilię lub dzień Zesłania Ducha Świętego odbędą się również w wielu innych kościołach – jak w sanktuarium pw. św. Jakuba Apostoła w Małujowicach – 4 czerwca po Sumie o 12.30 modlitwę uwielbienia i dziękczynienia poprowadzą tu wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z Piskorzowa i Zespół Genezaret z diecezji świdnickiej.

Informacje będą uzupełniane.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama