Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tak jak na początku - Weekend w Duquesne odc. 4/5

W tym roku mija 50 lat od niezwykłego wydarzenia, które uznane zostało za początek odnowy charyzmatycznej w Kościele Katolickim. W związku z jubileuszem powstał film pt. "Tak jak na początku", dotyczący historii ruchu charyzmatycznego w Kościele, którą nakreśla ks. prof. Mariusz Rosik. W najbliższych dniach będziemy prezentować kolejne odcinki.

W czwartym odcinku filmu „Tak jak na początku” ks. prof. Mariusz Rosik opowiada niezwykłą historię, która wydarzyła się w sobotni wieczór, 18 lutego 1967 roku, podczas weekendowych rekolekcji grupy studentów Uniwersytetu w Duquesne, niedaleko Pittsburgha. Po raz kolejny Bóg odpowiadając na pragnienia ludzkich serc zsyła swoją obietnicę- Ducha Świętego, który przychodzi w nadprzyrodzony sposób, przenikając obecnych tam młodych ludzi ogromem Bożej miłości. „Chcę cudu”- takie pragnienie wyraziła przed rekolekcjami Patti Gallagher Mansfield, jedna z uczestniczek. Boża odpowiedź, zdaje się, przerosła jej oczekiwania.

Oto narodziny Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim.

Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową historią Bożego prowadzenia w Duchu Świętym działającym na przestrzeni wieków.

cz. 4/5 - Tak jak na początku
Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Michael

***

ks. prof. Mariusz Rosik

Biblista i wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, zajmujący się teologią Nowego Testamentu, egzegezą Ewangelii synoptycznych oraz starożytną historią Żydów, a także relacją judaizmu i chrześcijaństwa w czasach narodzin Kościoła;

Katolicka Odnowa w Duchu Świętym:

Ruch charyzmatyczny opierający się na założeniu, że chrześcijanie – podobnie jak w Kościele pierwotnym – są obdarowywani charyzmatami, którymi służą ku zbudowaniu wspólnoty Kościoła. Odnowa w Duchu Świętym gromadzi wielu ludzi świeckich w różnym wieku i z różnych środowisk, odnajdujących dzięki niej swoje miejsce w Kościele i świecie. Osoby te tworzą grupy modlitewne, liczące od kilku do kilkuset członków. Łączy ich chrzest w Duchu Świętym – podstawowe doświadczenie wiary, znane pierwszym chrześcijanom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama