Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tak jak na początku - Odnowa Charyzmatyczna dziś odc. 5/5

W tym roku mija 50 lat od niezwykłego wydarzenia, które uznane zostało za początek odnowy charyzmatycznej w Kościele Katolickim. W związku z jubileuszem powstał film pt. "Tak jak na początku", dotyczący historii ruchu charyzmatycznego w Kościele, którą nakreśla ks. prof. Mariusz Rosik. W najbliższych dniach będziemy prezentować kolejne odcinki.

W ostatnim odcinku filmu „Tak jak na początku” ks. prof. Mariusz Rosik opowiada o początkach Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim, o formowaniu jej struktur oraz o tym, jak rozwinęła się Odnowa we Wrocławiu.

Dowiemy się również kto jest pionierem Odnowy w Duchu Świętym w Polsce i jak ogień Odnowy rozprzestrzeniał się począwszy od znamiennego weekendu Oazy Ruchu Światło-Życie w Murzasichlu w roku 1975.

Na koniec ks. prof. Mariusz Rosik opowie niezwykłą historię o. Raniero Cantalamessy- papieskiego rekolekcjonisty, a także przytoczy definicję Chrztu w Duchu Świętym zawartą w Dokumentach Służby Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.

Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową historią Bożego prowadzenia w Duchu Świętym działającym na przestrzeni wieków.

cz. 5/5 - Tak jak na początku
Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Michael

Zobacz także

***

ks. prof. Mariusz Rosik

Biblista i wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, zajmujący się teologią Nowego Testamentu, egzegezą Ewangelii synoptycznych oraz starożytną historią Żydów, a także relacją judaizmu i chrześcijaństwa w czasach narodzin Kościoła;

Katolicka Odnowa w Duchu Świętym:

Ruch charyzmatyczny opierający się na założeniu, że chrześcijanie – podobnie jak w Kościele pierwotnym – są obdarowywani charyzmatami, którymi służą ku zbudowaniu wspólnoty Kościoła. Odnowa w Duchu Świętym gromadzi wielu ludzi świeckich w różnym wieku i z różnych środowisk, odnajdujących dzięki niej swoje miejsce w Kościele i świecie. Osoby te tworzą grupy modlitewne, liczące od kilku do kilkuset członków. Łączy ich chrzest w Duchu Świętym – podstawowe doświadczenie wiary, znane pierwszym chrześcijanom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama