Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pobiegnij i podziel się... ubraniem

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w ramach 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu organizuje zbiórkę odzieży oraz obuwia sportowego.

Wszystko dzięki współpracy z Młodzieżowym Centrum Sportu, które chętnie włączyło się w szczytną inicjatywę.

- 17 czerwca obchodzimy dzień św. Brata Alberta i tego dnia właśnie będzie organizowany półmaraton. Pomyśleliśmy, że możemy połączyć siły i zachęcić biegaczy do bardzo przydatnej pomocy najuboższym - mówi Anna Olbryt z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

5. PKO Półmaraton to także dobra okazja do promocji działań towarzystwa i dotarcia z informacją o działalności do większej liczby osób. W zawodach biegowych wystąpi bowiem rekordowe 11 tys. uczestników z prawie 30 krajów świata.

Zbiórka wszelkiego rodzaju odzieży sportowej jest skierowana dla najbardziej potrzebujących podopiecznych z towarzystwa, którzy będą mogli w podarowanych ubraniach zdobywać nowe trofea.

- Wiem, że dużo osób, które biegają, z zawodów na zawody zbierają koszulki, których potem nie używają. Teraz mogą je oddać potrzebującym. Wśród ludzi, których wspieramy, część uprawia sport, ale chcemy także po prostu zmniejszyć ogólne zapotrzebowanie na ubrania - tłumaczy Anna Olbryt.

Podkreśla, że najbardziej brakuje obuwia i z jego zbiórką jest największy problem. Gdzie można podzielić się artykułami sportowymi nowymi jak i używanymi?

W siedzibie Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław (Stadion Olimpijski we Wrocławiu, al. I. J. Paderewskiego 35) od poniedziałku do piątku stoi specjalny pojemnik. Można wszystko wrzucać do niego godzinach 7:00 - 15:00.

Kontener zostanie udostępniony na czas 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu w Biurze Zawodów, w godzinach pracy biura: od 14:00 do 22:00 16 czerwca i od 9:00 do 21:00 w dniu biegu - 17 czerwca.

Wolontariusze i podopieczni towarzystwa aktywnie zajmą się także organizacją jednego z punktów do nawadniania na trasie biegu.

- Podczas zawodów postawimy także swoje stoisko. Chcemy, żeby było wyjątkowe i mam nadzieję, że się uda, ale na razie nie zdradzę szczegółów. Mogę powiedzieć jedynie, że chodzi o akcent muzyczny - dodaje Anna Olbryt.

Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta na stałe pomaga ponad 400 osobom, ale zimą ta liczba zdecydowanie wzrasta.

- Chcielibyśmy kontynuować takie akcje, ponieważ bardzo dobrze współpracuje się nam z Młodzieżowym Centrum Sportu, które chętnie pomogło podjąć tę szczytną inicjatywę w ramach swoich zawodów. Mam nadzieję, że to pierwszy i nie ostatni raz! - kwituje A. Olbryt.

Całość doskonale wpisuje się w rok św. Brata Alberta, który trwa w Kościele od 25 grudnia 2016 do 25 grudnia 2017. Również polski Sejm ustanowił rok 2017 rokiem Adama Chmielowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama