Nowy numer 48/2020 Archiwum

Spotkanie w Oleśnicy - TAM nie tylko tam

Zakończyła się pilotażowa edycja projektu Teologiczna Akademia Młodych. 300 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu oleśnickiego uczestniczyło w sumie w czterech spotkaniach.

Finałowe spotkanie miało charakter panelu dyskusyjnego, który zaplanowany był pt. „Żyd, chrześcijanin i muzułmanin”. Niestety, jeden z prelegentów nie dotarł na spotkanie i rozmowa odbyła się między Jerzym Kichlerem z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu i ks. Rafałem Kowalskim, rektorem Teologicznej Akademii Młodych.

Spotkanie stało się okazją do poznania różnych kwestii dotyczących dwóch monoteistycznych religii. Pytania młodych natomiast dotykały głównie szczegółów dotyczących ortodoksyjnych wyznawców judaizmu czy postawy Żydów wobec Jezusa.

Na zakończenie spotkania, na ręce dyrektorów szkół z Oleśnicy, Międzyborza, Sycowa i Bierutowa zostały wręczone certyfikaty dla każdego ze studentów TAM.

Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy zapowiedziała, że pilotaż projektu sprawdził się na tyle, że w przyszłym roku akademickim odbędzie kolejna edycja. Ks. Rafał Kowalski natomiast zdradził, że TAM nie zatrzyma się jedynie w powiecie oleśnickim.

Spotkanie w Oleśnicy - TAM nie tylko tam   W panelu uczestniczyli ks. Rafał Kowalski i Jerzy Kichler Arkadiusz Cichosz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama