Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Czas na podjęcie wyzwania

Abp Józef Kupny skierował do wiernych archidiecezji wrocławskiej list, w którym zachęca do udziału w 37. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę. Przeczytaj i skorzystaj z zaproszenia.

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry,

W ubiegłym roku jako Archidiecezja żyliśmy przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży oraz wizyty w naszym kraju Ojca Świętego Franciszka. Jestem przekonany, że wszystkim wówczas udzieliła się atmosfera młodego Kościoła, budowanego przez ludzi, którzy chcą być konkretni w swoich słowach, czynach, decyzjach i w swoim świadectwie.

Dziś, kiedy chrześcijanie na całym świecie przypominają sobie orędzie Matki Bożej z Fatimy, a wierni w naszym kraju wpatrują się w oblicze Czarnej Madonny z Jasnej Góry, z racji trzechsetnej rocznicy koronacji Jej wizerunku, nadszedł czas, by – jak mówił Papież – zdobyć się na odwagę i „zamienić kanapę na parę butów, które pomogą iść po drogach, o jakich nigdy nie myśleliśmy”.

Przywołuję te słowa w kontekście zbliżającej się XXXVII Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Te niezwykłe rekolekcje w drodze są wspaniałą okazją, by wcielić w życie papieskie wezwanie i odczuć jak sam moment wyruszenia w drogę otwiera nas na nowe horyzonty, pomaga doświadczyć prawdziwej radości oraz poczuć się cząstką żywego Kościoła.

Zapraszam i zachęcam wszystkich, którym czas i zdrowie na to pozwalają, by tradycyjnie 2 sierpnia o godz. 6 wyruszyć z wrocławskiej katedry na pielgrzymi szlak i po ośmiu dniach wspólnej wędrówki, połączonej z modlitwą i rozważaniem słowa Bożego, dotrzeć na Jasną Górę. Tym zaś, którzy z różnych względów nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce organizatorzy proponują przyłączenie się do grupy duchowych uczestników.

Więcej informacji przekażą Wam duszpasterze, których proszę o to, by byli dobrymi ambasadorami pielgrzymki w swoich wspólnotach. Potrzebne wiadomości znajdziecie także na stronie www.pielgrzymka.pl oraz w diecezjalnych środkach społecznego przekazu.

Niech nasza Matka i Królowa Polski wyprosi obfite błogosławieństwo wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznej pielgrzymki oraz tym, którzy w sierpniu wyruszą na pielgrzymi szlak.

+ Józef Kupny

Arcybiskup Metropolita Wrocławski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama