Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Duch Święty działa cierpliwie

W Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim "Most" odbyło się czuwanie podczas, którego studenci modlili się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W każdą środę, przez osiem ostatnich tygodni, odbywało sięw duszpasterstwie Seminarium Odnowy Wiary. Młodzi ludzie uczestniczyli w Mszach św. i w konferencjach głoszonych przez księdza Grzegorza Dłużniaka - duszpasterza "Mostu". Dodatkowo uczestnicy mieli obowiązek przychodzić na spotkania swoich grupek, prowadzonych przez 9 animatorów. W seminarium wzięło udział w tym roku więcej jak zwykle osób.

Na początku czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego odbyło się zawiązanie wspólnoty poprzez modlitwę w kościele. Następnie ksiądz Mariusz Pupka, neoprezbiter salezjański, wygłosił konferencję. Równolegle animatorzy zaczęli "omadlać" uczestników i inne osoby, które pragnęły wstawiennictwa.

W dalszej części programu Ruch Światło-Życie przygotował adorację, która składała się z nieszporów, modlitwy z tekstami Pisma Świętego, śpiewów i ciszy. Ludzie podchodzili do ołtarza przed Najświętszy Sakrament, gdzie z wielką mocą wielbili Pana Boga za wszystko, co uczynił w ich życiu.

O północy odbyła się Eucharystia. Podczas kazania ks. Grzegorz wspomniał, że rekolekcje dobiegły końca, jednak prawdziwa walka zacznie się dopiero teraz. Duch Święty nie działa od razu, ale cierpliwie. Czasem potrzeba tygodni, miesięcy, a nawet lat, aby otrzymać owoce. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Niektórzy czują się rozgoryczeni, spodziewając się „wielkich fajerwerków” podczas wylania.

Po Mszy św. odbyła się uroczysta, salezjańska agapa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL