GN 47/2020 Archiwum

Wyjedź z nami do Taizé

Co tydzień, jedna osoba będzie mogła wygrać wyjazd na tygodniowy pobyt we Francji z tysiącami młodych z całego świata. Wraz z Biurem Podróży Margo Travel zapraszamy do udziału w naszym wakacyjnym konkursie.

Latem w Taizé gości najwięcej młodzieży. Przyjeżdżają nie tylko z Europy, ale i z innych kontynentów. Momentami reprezentują nawet 60 krajów. W okresie wakacyjnym z Wrocławia do Taizé autobusy rejsowe kursują od wielu lat. Skorzystanie z nich to najprostszy sposób, by dostać się na "koniec świata", do małej wioski, gdzie bije swoiste źródło.

Wielu młodych spragnionych ciszy i spokoju do kontemplacji Pisma Świętego oraz spotkania z bliźnim już z niego zaczerpnęło. Zachęcamy, by w tegoroczne wakacje zarezerwować sobie tydzień na niezwykłą, nie tylko duchową, przygodę.

Autobusy do Taizé będą wyjeżdżały z Wrocławia (i nie tylko) w każdą sobotę od 24 czerwca aż do 2 września. Co tydzień jedno miejsce czeka na zwycięzcę konkursu przygotowanego przez naszą redakcję wraz z obsługującym połączenie fundatorem nagród, Biurem Podróży Margo Travel.

Co należy zrobić, by wygrać? Od najbliższego czwartku, 8 czerwca, na naszej stronie internetowej będziemy publikować pytanie konkursowe. Trzeba na nie odpowiedzieć i dodatkowo napisać kilka słów uzasadnienia, dlaczego dany uczestnik chce pojechać do Taizé.

Wiadomość musi być uzupełniona o dane kontaktowe oraz wiek uczestnika. O wygranej zdecyduje kolejność wpłynięcia na naszą redakcyjną skrzynkę e-mailową prawidłowych odpowiedzi. Uwaga! Zwycięzcą nie zawsze będzie osoba, która będzie najszybsza. Publikując kolejne pytania (w tygodniowych interwałach), będziemy podawać "szczęśliwy numerek" i termin wyjazdu.

Konkurs, ze względu na obowiązujące w Taizé zasady, jest skierowany do osób między 18 a 35 rokiem życia. O warunkach udziału można przeczytać na stronie www.taize.fr/pl.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mogą wygrać, dlatego zachęcamy, by dołączyć do jednej z grup parafialnych lub z duszpasterstw, w których już trwają przygotowania do wakacyjnego wyjazdu do Francji. Gdyby ktoś potrzebował, to w kontakcie z jedną z takich grup pomagają bracia z Taizé. Wystarczy napisać maila na adres spotkania@taize.fr. Osoby, które chciałyby udać się do Francji indywidualnie mogą zgłaszać się bezpośrednio do Biura Podróży Margo Travel. Wszelkie szczegóły i warunki dotyczące przejazdu można znaleźć na www.jedziemydotaize.pl.

Uwaga! Nagroda obejmuje przejazd do i z Taizé. Koszty uczestnictwa (6-9 euro za dzień) ponosi uczestnik konkursu.

Tymczasem już dziś, 7 czerwca zapraszamy do kościoła pw. NMP na Piasku na comiesięczną, wrocławską modlitwę śpiewami z Taizé. Rozpocznie się ona o godz. 19.15, a poprzedzi Msza św. o 18.00. Podczas spotkania będzie się można również dowiedzieć więcej o wyjazdach wakacyjnych do Taizé.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama