Nowy numer 3/2021 Archiwum

Po co nam bioetyka?

Bioetyka to dziedzina nauki, która we współczesnym świecie ma coraz więcej do powiedzenia. O jej podstawowych założeniach opowie w Duszpasterstwie Akademickim Dominik s. prof. Barbara Chyrowicz SSpS.

Coraz szybszy rozwój biologii i medycyny sprawia, że dziś ludzie są w stanie dokonywać eksperymentów i operacji wcześniej nieosiągalnych, a granice nauki przesuwają się coraz dalej. Pojawia się zatem pytanie o etyczne granice tych działań.

Czym jest bioetyka? Czy istnieją wspólne wartości na których się opiera czy też jest zależna od indywidualnego światopoglądu? W których sferach nauki współczesna bioetyka jest obecna w sposób szczególny? Jakie są największe wyzwania stojące przed tą dziedziną nauki?

Gościem spotkania będzie s. prof. dr. hab. Barbara Chyrowicz SSpS - filozof, etyk i bioetyk, kierownik Katedry Etyki Szczegółowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz pracownik naukowy Zakładu Bioetyki i Prawa Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Siostra Chyrowicz jest również  członkiem Polskiego Towarzystwa Bioetycznego i autorką licznych prac naukowych oraz artykułów. Należy do Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego.

Spotkanie ma charakter otwarty i odbędzie się w piątek, 9 czerwca, o18.30 w Sali Głównej DA Dominik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama