Nowy numer 46/2018 Archiwum

Niebo w metalu

W Muzeum Narodowym we Wrocławiu właśnie otwierają się dla widzów przepastne głębiny katedralnego skarbca. Większość eksponatów to nie tylko dzieła sztuki. Powstały jako „oprawy” świętych tajemnic i do dziś im służą.

Wiekowe kielichy wciąż wypełnia podczas liturgii krew Chrystusa, w lśniących relikwiarzach spoczywają szczątki świętych. – Skarbiec katedry to nie muzeum. Te przedmioty w większości „żyją”, są użytkowane. Wciąż dołączają do nich nowe. Pokazujemy je, zapraszając na swoistą podróż przez stulecia – mówi Jacek Witecki, kurator wystawy „Skarbiec. Złotnictwo archikatedry wrocławskiej”, którą oglądać można od 13 czerwca do 24 września.

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy