Nowy numer 46/2018 Archiwum

Złoty jubileusz duszpasterstwa niesłyszących i niewidomych

Wielkie świętowanie odbędzie się 11 czerwca na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu.

Rozpocznie się Mszą św. o 12.30, odprawioną pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego w kościele pw. NMP na Piasku. O 13.30 zaplanowano festyn św. Filipa Smaldone, który odbędzie się „Pod Czwórką”. Wspólnie z Fundacją FONIS członkowie duszpasterstwa przygotowali mnóstwo atrakcji i niespodzianek.

Początki duszpasterstwa sięgają roku 1967, gdy wrocławski biskup Bolesław Kominek powierzył ks. Kazimierzowi Błaszczykowi zadanie utworzenia ośrodka duszpasterskiego dla niesłyszących i niewidomych. Jako miejsce wskazał kaplicę św. Sebastiana w południowej nawie kościoła NMP na Piasku. W ten sposób duszpasterstwo, działające we Wrocławiu od 1953 roku, znalazło swoje stałe miejsce na mapie stolicy Dolnego Śląska.

Kaplica rozpoznawalna jest przez wrocławian i turystów m.in. dzięki słynnej ruchomej szopce, rozbudowywanej i upiększanej przez długie lata. Wokół duszpasterstwa podejmowanych jest wiele innych niezwykłych inicjatyw.

Więcej na www.wroclaw-effatha.pl

Zaproszenie na jubielusz 50-lecia
Fundacja FONIS

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy