Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wznieś głos do nieba

15 czerwca o 19.30 na pl. Wolności we Wrocławiu niezwykły koncert - "WNieboGłosy". Zaśpiewaj dla Chrystusa!

Zapraszamy serdecznie do udziału w niezwykłym muzycznym wydarzeniu, łączącym wrocławskie środowiska katolickie.

To ma być dziękczynienie Bogu w 20. rocznicę Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego „Eucharystia i Wolność”, podczas którego gościliśmy we Wrocławiu św. Jana Pawła II.

Koncert "WNieboGłosy" odbędzie się w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na pl. Wolności o godz. 19.30.

"Chcemy również w tym wyjątkowym dniu oddać publicznie cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Tak jak w wielu miastach Polski w Boże Ciało niesie się do nieba dźwięczne uwielbienie, pragniemy również, aby i z Wrocławia wzniósł się do nieba głos! Głos modlitwy uwielbienia i dziękczynienia wyrażonej najpiękniejszą muzyką" - piszą organizatorzy przedsięwzięcia.

Zabrzmią najpiękniejsze dźwięki, utwory mniej znane i te popularne w pięknych aranżacjach. Będzie to niezwykła okazja, aby doświadczyć radości bycia razem i uwielbiać Boga za Jego obecność, za dar Eucharystii, w której pozostawił się nam cały. Zapraszamy na to spotkanie całe rodziny, młodych i starszych. Nie ma żadnych limitów ani warunków.

Na scenie, obok zespołu i orkiestry, wystąpi chór koncertowy pod batutą młodej i doświadczonej dyrygentki Sary Pradelli, którego grono zasilą członkowie wrocławskich chórów i diakonii muzycznych.

Podczas koncertu zagrają wrocławscy i zaprzyjaźnieni muzycy, członkowie m.in. zespołu N.O.E. oraz Inicjatywy Muzycznej Wrocław Wielbi. Orkiestrę kameralną poprowadzi Artur Koza.

Organizatorem koncertu "WNieboGłosy" jest archidiecezja wrocławska we współpracy z Fundacją “Młodzi Młodym” i katolickimi wspólnotami: Dom na Skale, Mamre, Hallelu Jah, Wrocław Wielbi, Michael i Droga.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. "Gość Niedzielny" jest patronem medialnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama