Nowy numer 46/2018 Archiwum

Trump odwiedzi Wrocław

Biały Dom potwierdził: prezydent Stanów Zjednoczonych weźmie udział w Forum Państw Trójmorza 6 lipca we Wrocławiu.

Biały Dom oficjalnie poinformował, że prezydent Donald Trump przyjedzie do Polski przy okazji szczytu G20 w Hamburgu. 

- 6 lipca prezydent USA Donald Trump złoży wizytę w Polsce na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. Rozmowy na ten temat trwały przez ostatnie kilka tygodni i nabrały przyspieszenia po spotkaniu prezydentów na majowym szczycie NATO - poinformował Krzysztof Szczerski, szef gabinetu polskiego prezydenta na jego oficjalnej stronie.

W Forum Państw Trójmorza we Wrocławiu weźmie udział 12 przywódców krajów Europy Środkowo-Wschodniej - Polski, Czech, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Węgier, Austrii i Bułgarii.

Na drugi dzień Donald Trump odjedzie do Hamburga na szczyt G20, który gromadzi przywódców największych gospodarek świata i Unię Europejską. 

"Wizyta będzie potwierdzeniem niezachwianej wierności Ameryki wobec jednego z naszych najbliższych sojuszników i podkreśleniem priorytetu rządu USA jakim jest wzmocnienie kolektywnych zdolności obronnych w ramach NATO" - przekazuje w komunikacie Biały Dom.

W oświadczeniu czytamy także: "Podczas wizyty w Polsce prezydent USA wygłosi ważne przemówienie i będzie obecny podczas szczytu państw Trójmorza, aby pokazać nasze silne więzi z Europą Środkową"

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • JAWA25
    10.06.2017 19:21
    Czy Trump jest hierarcha kościelnym albo kimś takim że GN w kółko o nim pisze?
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy