Nowy numer 25/2021 Archiwum

Trump odwiedzi Wrocław

Biały Dom potwierdził: prezydent Stanów Zjednoczonych weźmie udział w Forum Państw Trójmorza 6 lipca we Wrocławiu.

Biały Dom oficjalnie poinformował, że prezydent Donald Trump przyjedzie do Polski przy okazji szczytu G20 w Hamburgu. 

- 6 lipca prezydent USA Donald Trump złoży wizytę w Polsce na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. Rozmowy na ten temat trwały przez ostatnie kilka tygodni i nabrały przyspieszenia po spotkaniu prezydentów na majowym szczycie NATO - poinformował Krzysztof Szczerski, szef gabinetu polskiego prezydenta na jego oficjalnej stronie.

W Forum Państw Trójmorza we Wrocławiu weźmie udział 12 przywódców krajów Europy Środkowo-Wschodniej - Polski, Czech, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Węgier, Austrii i Bułgarii.

Na drugi dzień Donald Trump odjedzie do Hamburga na szczyt G20, który gromadzi przywódców największych gospodarek świata i Unię Europejską. 

"Wizyta będzie potwierdzeniem niezachwianej wierności Ameryki wobec jednego z naszych najbliższych sojuszników i podkreśleniem priorytetu rządu USA jakim jest wzmocnienie kolektywnych zdolności obronnych w ramach NATO" - przekazuje w komunikacie Biały Dom.

W oświadczeniu czytamy także: "Podczas wizyty w Polsce prezydent USA wygłosi ważne przemówienie i będzie obecny podczas szczytu państw Trójmorza, aby pokazać nasze silne więzi z Europą Środkową"

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama