Nowy numer 49/2020 Archiwum

4. rocznica ingresu abp. Józefa Kupnego

W piątek 16 czerwca o 18.30 w archikatedrze metropolita wrocławski będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. Zaproszeni do udziału we wspólnej modlitwie są wszyscy mieszkańcy archidiecezji.

Tego dnia, w 4. rocznicę objęcia posłannictwa pasterza archidiecezji wrocławskiej, metropolita razem z ludem Bożym będzie dziękował Panu za wszelkie dobro, jakie w czasie Jego dotychczasowej posługi pasterskiej stało się udziałem Kościoła w naszej archidiecezji; będzie prosił o dalszą opiekę, by dobry Bóg wspierał swoją łaską jego inicjatywy i przedsięwzięcia podejmowane w trosce o zbawienie powierzonych sobie wiernych. Do udziału we wspólnej modlitwie zaproszeni są przedstawiciele każdego ze stanów – duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, wszyscy mieszkańcy archidiecezji.

Przypomnijmy słowa, jakie abp Józef skierował do nas podczas homilii wygłoszonej 4 lata temu: – Chrystus i dziś (…) mówi do każdego z nas: mam ci coś do powiedzenia… W świetle całego mojego nauczania ziemskiego, w świetle mojej Męki, śmierci na krzyżu, mówię ci – mówi Chrystus – o mojej do ciebie miłości, miłości miłosiernej, uwalniającej od grzechu, przebaczającej każdy grzech (….). Właśnie to mówi Chrystus do współczesnego człowieka, do każdego z was, i z tą radosną nowiną przychodzę do was tu, do Wrocławia…

Zobacz TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama