GN 47/2020 Archiwum

Bogactwo Kościoła

Spotkanie poświęcone indywidualnym formom życia konsekrowanego (IFŻK) z bp. Jackiem Kicińskim - przewodniczącym Komisji KEP ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego - odbyło się we Wrocławiu.

Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele Podkomisji KEP ds. IFŻK oraz Centrum Promocji IFŻK – 6 kapłanów (z ks. Arkadiuszem Okrojem, przewodniczącym podkomisji), 5 konsekrowanych dziewic i 2 konsekrowane wdowy.

– Podsumowywaliśmy miniony rok, zwracaliśmy uwagę na bieżące problemy, na tematykę związaną z formacją, z przygotowaniem do stanu dziewictwa i do stanu wdowieństwa – mówił bp Jacek Kiciński. – Rozmawialiśmy o dorocznej pielgrzymce i rekolekcjach dla IFŻK odbywających się w grudniu na Jasnej Górze. Zaplanowaliśmy także sympozjum dotyczące obu tych stanów, nawiązujące do tematyki nowego roku duszpasterskiego poświęconego Duchowi Świętemu. Ogólnopolskie sympozjum odbędzie się we wrześniu we Wrocławiu.

Do indywidualnych form życia konsekrowanego należą konsekrowane dziewice (których w Polsce jest obecnie 253), konsekrowane wdowy oraz wdowcy (288), a także pustelnicy i pustelnice. Więcej na www.konsekrowane.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama