Nowy numer 48/2020 Archiwum

Podzielmy się wspomnieniami

W katedrze na Ostrowie Tumskim stanęła wystawa fotograficzna upamiętniająca 46. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Ma ona nietypową formę.

Przez całe wakacje zachęcamy do zwiedzania wystawy fotograficznej upamiętniającej 46. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Ekspozycja autorstwa ks. Jerzego Rasiaka i Krzysztofa Mazura nosi tytuł "Wieczernik Wrocławski" i została umieszczona w lewej nawie bocznej na wysokości ołtarza archikatedry wrocławskiej.

Zawiera ona przegląd zdjęć z najważniejszych spotkań w czasie kongresu w 1997 roku, m.in. na lotnisku, w katedrze, seminarium, ratuszu i kościele garnizonowym.

Całość nie ogranicza się tylko do fotografii. Oprócz tego każdy może usiąść i, podobnie jak w kinie, obejrzeć wyświetlane fragmenty filmu: „Jan Paweł II - święty naszych wspomnień” oraz ujęcia z wizyty papieża Polaka w archikatedrze wrocławskiej i wrocławskim seminarium. To pomysł ks. dr. Jerzego Rasiaka z z Ośrodka Audiowizualnego wrocławskiej kurii.

Dodatkowym elementem „Wrocławskiego wieczernika” jest możliwość wpisania się na specjalnych kartkach. Tam mamy okazję umieścić swoje wspomnienie, może jakiś cytat Jana Pawła II, który zapadł nam w pamięć.

- Zachęcam zwiedzających, by podzielili się swoimi wrażeniami, uwagami na temat wystawy, a także, by zanotowali ważne dla nich słowa Ojca Świętego. Takie, które ich dotknęły lub dotykają do dzisiaj. Już wiele kartek zapełniono. Najbardziej urzekające dla mnie są te z wypisaną modlitwą i podziękowaniem dla św. Jana Pawła II. Polacy po tylu latach bardzo żywo wyrażają wdzięczność Bogu za postać najwybitniejszego z Polaków - mówi ks. Jerzy Rasiak.

Podkreśla, że kuria wrocławska ciągle pracuje nad digitalizacją wielu materiałów archiwalnych związanych choćby z wizytami papieża Polaka, a wystawa cieszy się dużą popularnością.

Podzielmy się wspomnieniami   Fragment wystawy Maciej Rajfur /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama