Nowy numer 23/2023 Archiwum

Podwórkowe gry PRL i wystawa za "piątkę" na świadectwie

Wrotki, guma, klasy, kapsle, ciuciubabka, hula hop, zośka czy dwa ognie. Przenieś się w czasie już w najbliższy weekend.

Początek lata w Centrum Historii Zajezdnia to pomysłowa podróż w czasie, do świata zabaw minionej epoki i cukrowej waty. Na placu przed Zajezdnią 23 i 24 czerwca w godzinach od 12 do 18 zostaną otwarte stanowiska do gry m.in. w klasy, do skakania w gumę, do skakania przez kabel, gry w dwa ognie, gry w bule i badmintona.

Powstanie także przestrzeń do warsztatów plastycznych, gdzie będzie można rysować kredą. Dodatkowo uczestnicy zagrają w kapsle, ciuciubabkę oraz zośkę. W budynku  pasjonaci starych gier komputerowych odbędą podróż sentymentalną wraz z "Retrogralnią" i ich ogromną kolekcją komputerów i gier. Będzie także coś dla najmłodszych: spektakl Bajkobusu Teatru Lalek „Tesla vs. Edison”.

Impreza jest kontynuacją rozpoczętego wiosną cyklu plenerowych wydarzeń, mających zachęcić wrocławian do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wstęp jest darmowy.

- Od otwarcia we wrześniu ubiegłego roku Centrum Historii Zajezdnia odwiedziło już ponad 95 000 gości. Zapraszamy wszystkich, naprawdę jest co oglądać, a tłumnie tu przychodzący wrocławianie są najlepszym tego świadectwem - mówi Marek Mutor, dyrektor C.H. Zajezdnia.

W nadchodzących tygodniach czeka nas m.in. kino samochodowo-plenerowe, które zagości przed Zajezdnią w każdy piątek lipca i sierpnia. W repertuarze znalazły się najgłośniejsze produkcje światowej kinematografii ostatnich lat. Sezon kina plenerowego zostanie otwarty 7 lipca filmem „Grand Budapest Hotel”.

W sierpniu natomiast zostanie otwarta wystawa plenerowa o historii motoryzacji PRL-u, której będzie towarzyszyć prezentacja zabytkowych, kultowych aut.

Ponadto, chcąc symbolicznie rozpocząć wakacje i nagrodzić pilnych uczniów C.H. Zajezdnia zaprasza na darmowe zwiedzanie wystawy głównej wszystkich, którzy mogą pochwalić się oceną bardzo dobrą na tegorocznym świadectwie szkolnym. Akcja trwa do końca sierpnia, aby skorzystać z darmowej wejściówki wystarczy przedstawić ksero bądź zdjęcie świadectwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast