GN 48/2020 Archiwum

Neoprezbiterzy poznali swoje pierwsze parafie

Kapłani wyświęceni w tym roku otrzymali od metropolity wrocławskiego skierowania do pracy w swoich pierwszych parafiach. Posługę rozpoczną 1 września. Zobacz, gdzie trafili.

Posyłając najmłodszych kapłanów metropolita wrocławski podziękował im za ofiarowaną mu w dniu święceń Margaretkę.

- Jesteśmy razem odpowiedzialni za Kościół wrocławski i dlatego zawsze was proszę o modlitwę - mówił abp Kupny, dodając, że zarówno księży jak i wiernych, którym posługują,ogarnia codziennie swoją pamięcią przed Bogiem.

- Wracajcie często do tekstów liturgicznych, wykorzystywanych podczas święceń prezbiteratu. One będą przypominały wam o mocy łaski, jaką zostaliście obdarzeni. Jej mocą służcie młodzieży, nie zapominajcie o ludziach starszych, bądźcie życzliwi dla rodzin, wspierajcie małżonków. Wszędzie gdzie się pojawicie objawiajcie Chrystusa i nie czekajcie, aż wierni do was przyjdą. Wychodźcie do nich - mówił arcybiskup.

W dalszej części przemówienia metropolita wrocławski podkreślił, że Bożemu posłaniu zawsze towarzyszy błogosławieństwo i łaska.

- Problemy zaczynają się, kiedy człowiek zaczyna myśleć o własnych planach i karierze - zaznaczył, dopowiadając: - Miejcie świadomość posłania przez Boga i zapewniając młodych kapłanów o swojej pamięci modlitewnej oraz gotowości pomocy.

Neoprezbiterzy skierowani do pracy w parafiach:
 

Neoprezbiterzy poznali swoje pierwsze parafie  

Ks. Jakub Deperas – par. pw. NMP Bolesnej, Wrocław-Różanka

Zobacz na następnych stronach:

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama