GN 48/2020 Archiwum

Posłane na krańce świata

Początek wakacji stanie się dla sześciu dziewczyn związanych z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym inauguracją projektów, w których będą swój czas i talenty ofiarowywać ludziom daleko od polskich granic.

Salezjański Wolontariat Misyjny zaprasza w najbliższą niedzielę, 25 czerwca, do katedry wrocławskiej, gdzie o godz. 13 rozpocznie się Msza św., podczas której sześć dziewcząt zostanie posłanych do pracy w krajach misyjnych. Eucharystii będzie przewodniczył ks. Jarosław Pizoń, inspektor Inspektorii św. Jana Bosko we Wrocławiu.

Młodzież wyjedzie do trzech krajów, by realizować różnorakie przedsięwzięcia. Do swoich misji przygotowywała się przez dwa ostatnie lata. Teraz, u progu podjęcia wyzwań, proszę o wsparcie modlitewne.

Oto zadania jakie stoją przed wolontariuszkami:

  • Indie - projekt jest kolejnym etapem działalności edukacyjnej i wychowawczej w południowo - wschodnich Indiach. Salezjański Wolontariat Misyjny w 2016 roku rozpoczął współpracę z Diecezją Nellore, gdzie za sprawą księży i sióstr zakonnych ponad 15 tys. dzieci kształci się każdego dnia w szkołach i internatach. Marta Jerzyk (nauczycielka i terapeutka osób z niepełnoprawnością) i Judyta Malicka (studentka ekonomii) zrealizują od października 2017 roku do stycznia 2018 roku długoterminową misję w jednej ze szkół - St. John’s English Medium School w Nellore. Wolontariuszki będą pracowały w przedszkolu i szkole ucząc języka angielskiego i prowadząc popołudniowe zajęcia dodatkowe.
    Posłane na krańce świata   Judyta i Marta jadą na rok do Indii. SWM
  • Liberia - projekt jest odpowiedzią na zaproszenie Zgromadzenia Księży Salezjanów, którzy prowadzą w stolicy Liberii - Monrovii - szkołę, parafię i centrum młodzieżowe Don Bosco Youth Center. W lipcu na 3 miesiące pojadą tam Iwona Bajtek (absolwentka finansów i rachunkowości, studentka pracy socjalnej.)i Marta Mazur (absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej). Do zadań wolontariuszek należeć będzie współorganizacja obozu wakacyjnego dla najuboższych dzieci i młodzieży. Już po raz 3 wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Wrocławia przygotują dla prawie 500 podopiecznych z dzielnicy New Matadi zajęcia edukacyjne, artystyczne, katechezy i zajęcia sportowe. Swoją wiedzą i talentami podzielą się także z miejscowymi animatorami i nauczycielami, ubogacając ich warsztat pracy.
    Posłane na krańce świata   Marta i Iwona podejmą się pracy w Liberii. SWM
  • Etiopia - Już po raz czwarty w Etiopii zostanie zorganizowany obóz wakacyjny dla dzieci. Wolontariuszki, Agnieszka Chlipała (polonistka i katechetka) i Aleksandra Mularczyk (absolwentka administracji oraz pracy socjalnej), przeprowadzą zajęcia dydaktyczne, artystyczne i sportowe skierowane do podopiecznych trzech placówek misyjnych w Fullasie, Soddu Abala i Dhadim. Projekt ten jest kontynuacją działań podjętych w latach ubiegłych, dzięki czemu współpraca z Siostrami Miłosierdzia owocuje, a SWM możedotrzeć do szerokiej grupy odbiorców i odpowiadać na bieżące potrzeby mieszkańców. Wakacje to czas, kiedy najmłodsi pozostawieni są samymi sobie i całymi dniami bawią się na niebezpiecznych ulicach. Otwierając szkołę i przygotowując twórcze zajęcia, wolontariusze nie tylko zapewniają im opiekę, ale także rozwijają talenty i pasje. W tym roku szczególne wsparcie otrzyma jedna ze wspólnot w Soddu Abala. Zakupiony zostanie sprzęt liturgiczny do ich kaplicy.
    Posłane na krańce świata   Agnieszka i Ola 2 miesiące spędzą w Etiopii. SWM

Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" oddział we Wrocławiu od początku swojej działalności w 2008 r. przygotował do wyjazdów wolontariuszy misyjnych 40 osób.

MISJE przed wyjazdem 2017
swmwroclaw

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama