Nowy numer 48/2020 Archiwum

Salezjańska szkoła rośnie w siłę

Do wyczerpania miejsc trwa rekrutacja do Zespołu Szkół Salezjańskich na Ołbinie. Chętnych jest bardzo wielu, ale miejsc jeszcze trochę zostało. Do tej pory przyjęto podania od 163 uczniów oraz 73 przedszkolaków.

Przypomnijmy. Zespół Szkół na Ołbinie rozpocznie swoje funkcjonowanie od września jako placówka publiczna (bezpłatna), pozarejonowa i jednozmianowa. - Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni odbiorem oferty, którą przygotowaliśmy - mówi dyrektor placówki, ks. Jerzy Babiak SDB. Już wiadomo, że od września wystartują  klasy na wszystkich poziomach poza "2". - Dwie klasy siódme zostały wypełnione już całkowicie. Prowadzimy rekrutację do kolejnej. Wypełnione są również cztery grupy przedszkolne.

Najgorzej z perspektywy rodziców przedstawia się sytuacja z klasą drugą. Tu też wciąż trwa rekrutacja, ale do tej pory zgłoszonych zostało za mało uczniów, żeby ją uruchomić. Na pozostałych poziomach pozostały jeszcze pojedyncze miejsca. W przypadku klas pierwszych szkoły podstawowej brakuje jeszcze 10 uczniów, by była pewność, że i ona we wrześniu wystartuje. W sumie do zagospodarowania jest jeszcze ok. 70 miejsc.

- Jesteśmy po zebraniach z rodzicami. Pod koniec sierpnia odbędą się zajęcia integracyjne dla wszystkich naszych uczniów, natomiast dla klas siódmych organizujemy trzydniowe wycieczki. Wszystko po to, by zespoły były od początku zgrane - dodaje ks. J. Babiak. Tymczasem w przypadku salezjańskiego liceum powoli kończy się nabór do klasy pierwszej.

Dyrekcja szkoły przypomina, że rekrutacja do Zespołu Szkół na Ołbinie odbywa się poza miejskim systemem elektronicznym, dlatego trzeba się kontaktować bezpośrednio z sekretariatem szkoły. Więcej informacji na www.salez-wroc.pl.

Czytaj także:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama