Nowy numer 48/2020 Archiwum

W Głębowicach zagości król Jan Kazimierz

VI Historyczny Jarmark Parafialny odbędzie się 2 lipca w parafii pw. NMP z Góry Karmel.

Spotkanie w Głębowicach (okolice Wołowa) otworzy Msza św. odprawiona o 13.00. Jarmark rozpocznie się o 14.00 na placu przy dawnym klasztorze karmelitańskim, zakończy Apelem Jasnogórskim o 21.00.

O 18.00 odbędzie się inscenizacja historyczna uroczystego wjazdu króla Jana Kazimierza, o 19.00 koncert uwielbienia Gospel Rock. W trakcie trwania jarmarku przewidziane są pokazy musztry paradnej i bojowej, żonglerki chorągwiami, szermierki polskiej i zachodniej, pokazy muszkieterskie oraz prezentacja XVII-wiecznego obozu żołnierskiego.

Od 14.00 do 18.00 będzie można zwiedzać zespół poklasztorny; nie braknie gier, zabaw i barwnych stoisk z rękodziełem i smakołykami.

- Kolejne edycje jarmarków zawsze były związane z dawnym Zespołem Poklasztornym Ojców Karmelitów i jego fundatorem Janem Adamem de Garnier - wyjaśnia Anna Lis, z parafii w Głębowicach. - Chcielibyśmy przybliżyć gościom jego postać, nieznaną szerszej publiczności - odważnego i walecznego żołnierza wojny 30-letniej, który przy końcu życia sam wstąpił do ufundowanego przez siebie klasztoru karmelitańskiego, ponieważ ponad wszystko umiłował Matkę Bożą. Garnier jest doskonałym wzorem i przykładem dla współczesnych mężczyzn. Pokazuje, że odwaga i męstwo nie wykluczają pobożności.

Dlaczego w Głębowicach zagości król Jan Kazimierz? -– Pamiętajmy, że Jan Adam de Garnier walczył przy boku króla podczas potopu szwedzkiego - wyjaśnia Anna Lis. I dodaje: - Dokładnie miesiąc po jarmarku w Głębowicach, 2 sierpnia, rozpoczyna się 37. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. W Głębowicach nikogo nie trzeba przekonywać, że wielkie dzieła, jakie się dokonują w naszej parafii są owocem modlitw i intencji zanoszonych podczas sierpniowych pielgrzymek na Jasną Górę. Tym bardziej cieszymy się, że namiot promocyjny Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej tego dnia będzie z nami. Mając w sercu i pamięci, że wszystko co mamy pochodzi od Boga, chcemy Go uwielbić, dlatego też bardzo serdecznie zapraszamy również na koncert zespołu Gospel Rock o 19.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama