Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

"Wierzę, że w tym roku odwiedzę Taizé"

Takie słowa napisała do nas kolejna zwyciężczyni w wakacyjnym konkursie "Gościa Wrocławskiego" i Biura Podróży Margo Travel. Nam wypada dopowiedzieć, że wiara czyni cuda...

Przypominamy. Przez całe wakacje do Taizé kursują rejsowe autobusy obsługiwane przez Biuro Podróży Margo Travel. Wyjazdy są organizowane w każdą sobotę od 24 czerwca do 2 września. Co tydzień jedna osoba może wygrać bezpłatny przejazd do Francji na tygodniowy pobyt w burgundzkiej wiosce z tysiącami młodych ludzi z całego świata. Aby wziąć udział w naszym konkursie trzeba uważnie śledzić naszą stronę internetową lub nasze profile na Facebooku i Twitterze gdzie publikujemy pytania.

Prawidłowa odpowiedź na pytanie: "Ile razy bracia z Taizé zorganizowali dotychczas Europejskie Spotkani Młodych we Wrocławiu?" brzmi: dwa razy - w 1989 i 1995 r.

Dotarło do nas kilkanaście prawidłowych odpowiedzi z uzasadnieniem. Zwyciężczynią nagrody - wyjazdu do Taizé w dniach 8 - 17 lipca została Beata Fleger z Cyprzanowa, której odpowiedź wpłynęła jako szósta (taki był wymóg konkursu). Serdecznie gratulujemy! Szczegóły przekażemy telefonicznie lub w mailu zwrotnym.

"Marzy mi sie wyjazd do Taizé od kiedy usłyszałam o tym niezwykłym miejscu. Niestety minęło już kilka lat od tego momentu. Wierzę, że w tym roku odwiedzę Taizé. Chciałabym doświadczyć wspólnoty, poznać ludzi którzy mają inne poglądy, kulturę i modlić się razem z nimi o pokój na świecie. Myślę, że najpiękniejsze w spotkaniach Taizé jest to, że można być razem, pomimo dzielących nas różnic" - napisała do nas Beata.

Tych, którzy nie wygrają w kolejnych edycjach zachęcamy, by dołączyli do jednej z grup parafialnych lub z duszpasterstw, w których już trwają przygotowania do wakacyjnego wyjazdu do Francji. W kontakcie pomagają bracia z Taizé. Wystarczy napisać maila na adres spotkania@taize.fr.

Osoby, które chciałyby udać się do Taizé indywidualnie mogą zgłaszać się bezpośrednio do Biura Podróży Margo Travel. Wszelkie szczegóły i warunki dotyczące przejazdu można znaleźć na www.jedziemydotaize.pl.

Uwaga! Kolejne pytanie konkursowe pojawi się na naszej stronie we środę, 28 czerwca. Nagrodą jest wyjazd do Taizé w dniach 15 - 24 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama