Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

"AtryBUT (od) pielgrzyma" - podziel się!

W obchodzonym roku św. Brata Alberta pątnicy i przyjaciele Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej mają doskonałą okazję, by pomóc potrzebującym!

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Piesza Pielgrzymka Wrocławska oraz redakcja „Gościa Wrocławskiego” zapraszają do włączenia się w akcję: „AtryBUT (od) pielgrzyma!”

Buty dla pieszego pielgrzyma są jak koła dla samochodu, jak skrzydła dla ptaka. Dlatego zachęcamy, by wesprzeć tych, którzy butów bardzo potrzebują. A kto jak nie pielgrzym wie, jak cenny to sprzęt?

W Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w DA „Wawrzyny” przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu 30 lipca stanie specjalny kontener, do którego można będzie składać obuwie dla podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Zapisy na pielgrzymkę potrwają od 30 lipca do 1 sierpnia od 11.00 do 17.00.

- Największe zapotrzebowanie u nas jest właśnie na obuwie, ponieważ zazwyczaj w butach chodzimy dopóki się nie zniszczą, a potem je po prostu wyrzucamy. Trudno je więc potem przekazać. Z odzieżą jest inaczej, dlatego prosimy pielgrzymów i przyjaciół Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej - jeśli macie w dobrym stanie buty i chcecie pomóc - możecie je oddać tym, którzy nie mają ich w ogóle. Być może ktoś planuje kupić sobie nowe, a stara para jest jeszcze przydatna, można ją złożyć do nas - apeluje

Dodaje przy tym, że akcja oczywiście obejmuje również nowe obuwie i doskonale wpisuje się w 2017 rok, ogłoszony przez Sejm oraz Episkopat Rokiem świętego Brata Alberta.

- Chodzi o buty sportowe, bo są uniwersalne, ale także sandały na lato, buty zimowe na niższe temperatury, więc przekrój mamy naprawdę duży. I apelujemy, by dary nadawały się do użycia, tzn. nie chodzi o to, by przynieść coś, co mamy już wyrzucić, bo naszym podopiecznym też nie przydadzą się buty pęknięte, wytarte, czy dziurawe - uczula Anna Olbryt.

Przy tej okazji w imieniu całego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta dziękuje za hojność polskich biegaczy. 17 czerwca bowiem w czasie 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu jego uczestnicy mogli wesprzeć podopiecznych towarzystwa, składając odzież do kontenera. - Nie spodziewaliśmy się, że zbierzemy tak dużo, dlatego dziękujemy z całego serca sportowcom za ten wielki gest. Jesteśmy naprawdę zaskoczeni. Kontener był cały wypełniony i jeszcze ludzie składali rzeczy do kartonów - mówi A. Olbryt.

Udało się zgromadzić dużo odzieży sportowej, koszulek dla biegaczy i dla rowerzystów. - To na pewno się przyda. Już teraz przekazujemy część do schroniska, segregujemy też ubrania dla naszych sportowców - kwituje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama