GN 42/2020 Archiwum

Za miesiąc o tej porze...

... będziemy już w drodze na Jasną Górę. 2 sierpnia w katedrze wrocławskiej rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Wrocławska 2017. Oto garść informacji.

Po pierwsze. Hasło, które będzie towarzyszyć pątnikom brzmi "Idźcie i głoście" i nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego w polskim Kościele.

Po drugie. Na Jasną Górę będzie można wybrać się z dwoma nowymi grupami. Co prawda miały już swoje debiuty podczas pielgrzymek do Trzebnicy, ale do Częstochowy wyruszają po raz pierwszy. Grupa 20 będzie miała charakter wybitnie rodzinny. Czym będzie się wyróżniać? Choćby tym, że zaangażowana młodzież będzie organizowała podczas postojów zajęcia dla najmłodszych. Tymczasem grupa nr 21 jest propozycją zwłaszcza dla młodzieży skupiającej się wokół diecezjalnych parafii. Będą tam promowane przygotowania młodych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w 2019 r.

Po trzecie. Homilie podczas Mszy św. "pielgrzymkowych" będą miały wspólny mianownik. Będzie nim hasło "Odkrywać Chrystusa".

Po czwarte. Już w najbliższym tygodniu rusza serwis pielgrzymkowy przygotowywany przez naszą redakcję. Ma on charakter oficjalny. Będzie w nim można znaleźć wiele ważnych informacji, ale również multimedia, w tym fotorelacje z ogromną liczbą zdjęć z każdego dnia. Chętni będą mogli skorzystać z transmisji "na żywo" Mszy św. "pielgrzymkowych", ale również odsłuchać wszystkie homilie. Przygotowujemy także poradnik pielgrzyma oraz opisy grup i dużo ciekawostek. Ważnym elementem jest też księga intencji. Wpisane tam prośby i dziękczynienia przekażemy pielgrzymom do omodlenia w trasie, a później zostawimy u stóp Czarnej Madonny.

Po piąte: Informacja istotna dla wszystkich, którzy nie wiedzą jak zgłosić swój udział w wydarzeniu. Zapisy odbywają się:

  • w parafiach do końca lipca. Informacje u księdza proboszcza,
  • w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny”: Wrocław, ul. Bujwida 51 – od 30 lipca do 01 sierpnia w godz. od 11 do 17, informacje pod tel. 71 725 67 20 lub 608 095 757,
  • mailowo na adres: pielgrzymka@pielgrzymka.pl.
  • Koszty pielgrzymki: dzieci i młodzież do ukończenia gimnazjum włącznie - 85 zł, dla pozostałych uczestników - 95 zł, w przypadku uczestnictwa powyżej trzech i więcej osób z jednej rodziny (np. brat, siostra i rodzice) przewidziane są zniżki.

Po szóste: Zapraszamy do udziału w pielgrzymce duchowych uczestników. Zapisy powinny być dokonane w parafiach do końca lipca, a od 30 lipca do 1 sierpnia w godz. od 11 do 17 w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” – Wrocław, ul. Bujwida 51 lub telefonicznie: 71 725 67 20. Możliwe jest również uzyskania informacji drogą mejlową, pisząc na adres: pielgrzymka@pielgrzymka.pl. Głównie dla pielgrzymów grupy "16" przygotowujemy nasz internetowy serwis pielgrzymkowy na wroclaw.gosc.pl, a w czasie trwania PPW będzie można wysłuchać specjalnych audycji nadawanych w Radiu Rodzina o godz. 13.10 i 20.30.

Po siódme. Pieszej pielgrzymce Wrocławskiej towarzyszy w tym roku zbieranie butów dla podopiecznych Towarzystwa Brata Alberta. O akcji "Atrybut (od) pielgrzyma" można przeczytać TUTAJ.

Więcej niebawem na wroclaw.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama