Nowy numer 42/2020 Archiwum

Kazanie do kwiatków

W Centrum Kultury Agora można zobaczyć archiwalia z z klasztoru ojców franciszkanów z okazji 100-lecia istnienia parafii pw. św. Antoniego na wrocławskich Karłowicach.

- Przebierając wśród starych zdjęć, wybrałam te, którymi bracia zazwyczaj się nie chwalą. Nie zobaczycie na wystawie wyremontowanego skrzydła kościoła, ani żadnej ważnej celebracji - zapraszamy do klasztoru od strony ogrodu, do miejsca, gdzie pokorne i wrażliwe chłopaki poszły służyć Bogu i ludziom - mówi Małgorzata Grączewska, kurator wystawy..

Wyjaśnia, że franciszkanie pokazali jej swoje kroniki i albumy, opowiedzieli o sobie tak, jak opowiadają przyjaciele. - Religia idąca w parze z tak piękna filozofią stanowi dla mnie kulturowe dobro, a dla obecnych czasów - unikat godny naśladowania. Św. Franciszek dostrzegał pokrewieństwo ludzi, zwierząt i roślin, a nawet żywiołów, Ziemi i Kosmosu - kosmologia jak każda inna, ale znalezienie w sobie pokładów czułości z niej wynikającej, nie jest już tak popularne - dodaje.

Wystawa zdjęć ze zbiorów karłowickiego klasztoru potrwa do 28 sierpnia. Można ją odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 9 -16 w galerii CK Agora (ul. Serbska 5a). Wstęp wolny.

Czytaj także:

Zobacz zdjęcia:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama