Nowy numer 44/2020 Archiwum

Igrzyska coraz bliżej, zaprezentowano medale

The World Games 2017 już za 16 dni. Sztab Światowych Igrzysk Sportowych pokazał medale oraz stroje polskiej reprezentacji.

O piękne pamiątkowe krążki walczyć będzie od 20 lipca na Dolnym Śląsku 3500 sportowców z rekordowych 112 krajów świata. Łącznie wyprodukowanych zostanie blisko 1,5 tys. medali  na 222 ceremonie.

Na konferencji Komitet Organizacyjny zaprezentował 3 zestawy medalowe: pamiątkowy, dla sportów z programu oficjalnego oraz dla sportów na zaproszenie.

- Nie była to krótka i prosta droga do tego pomysłu. Bardzo długo nad tym pracowałem, a wszystko skupiło się na pięknym mieście i idei sportu, która okrąża nasz mikrokosmos, czyli rynek. Całość to skondensowana forma nawiązująca do szlachetnych tradycji wykonywania medali od wieków - stwierdził prof. Mateusz Dworski, wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, autor medali.

Opiekun pracowni małej formy i medalu podkreślił, że pochylając się nad takimi rozwiązaniami trzeba połączyć dwa aspekty: artystyczny i pragmatyczny (dla kogo, w jakim celu, co mają wyróżniać, z jakiej okazji?).

- Na większym medalu widzimy ratusz i ludzi w ruchu sportowym, a na mniejszym mamy przedstawione 4 dyscypliny sportowe dyscyplin na zaproszenie: żużel, futbol amerykański, ergowiosła i kickboxing. Czuję satysfakcję, że jako rodowity wrocławianin dołożyłem małą cegiełkę do tego pięknego i wielkiego widowiska. Sportowcy z wielu krajów wyniosą cząstkę naszego miasta gdzieś w świat - tłumaczył prof. Dworski.

Dzisiaj zaprezentowano także oficjalne stroje polskiej reprezentacji na Igrzyska The World Games 2017. Wyprodukowała je polska firma 4F, a na konferencji pokazali się w nich karatecy Magdalena Nowakowska i Michał Bąbos.

Igrzyska coraz bliżej, zaprezentowano medale   Oficjalne stroje reprezentacji Polski na igrzyska zaprezentowali zawodnicy karate Maciej Rajfur /Foto Gość Igrzyska coraz bliżej, zaprezentowano medale   Oficjalne stroje reprezentacji Polski na igrzyska zaprezentowali zawodnicy karate Maciej Rajfur /Foto Gość

- Ministerstwo wspiera jak może organizatorów i samych zawodników. Przekazaliśmy Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu znaczące środki na przygotowania strojów naszej reprezentacji, wspieramy budowę i remonty obiektów, a także pomagamy w przygotowaniach sportowców. Liczymy na to, że trochę tych pięknych medali zostanie w Polsce - stwierdziła dyrektor Anna Kudel z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Sztab organizacyjny igrzysk podkreśla, że na 16 dni przed rozpoczęciem imprezy jest na nią gotowy.

- Do tej pory zakontraktowaliśmy wszystkie usługi i dostawców, uzgodnione zostały wszystkie szczegóły z naszymi partnerami. Te ostatnie 2 tygodnie są bardzo ważne z perspektywy infrastruktury czasowej: na pl. Nowy Targ rozkładamy stadion do wspinaczki sportowej. Instalujemy tymczasowe trybuny na kilku obiektach, np. na torze wrotkarskim. Zapraszamy na wielkie widowisko, czyli ceremonię otwarcia rekordowych igrzysk The World Games  - zachęcał Marcin Przychodny, prezesem Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.

Poinformował, że na dzień 4 lipca sprzedano prawie 90 tys. biletów w tym 15 tys. biletów na ceremonię otwarcia

- Bardzo się cieszę, że do Wrocławia przyjedzie tylu sportowców ze 112 krajów świata, którzy wystartują w 31 dyscyplinach. Nasze miasto na kilka dni stanie się światową stolicą sportu. Dzięki tej imprezie zyskaliśmy trzy wspaniałe obiekty. Chodzi o tor wrotkarski, wyremontowany Stadion Olimpijski oraz basen przy ul. Wejherowskiej. Mam nadzieję, że nasza reprezentacja, bardzo liczna, bo złożona z ponad 200 osób, zdobędzie najwięcej medali - mówiła Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia.

Igrzyska coraz bliżej, zaprezentowano medale   Zestaw medali pamiątkowych Maciej Rajfur /Foto Gość

 

 

 

 

 

Igrzyska coraz bliżej, zaprezentowano medale   Zestaw medali sportów zaproszonych Maciej Rajfur /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama