Nowy numer 22/2023 Archiwum

Grupa 20 - Po pierwsze rodzina

"Dwudziestka" wyruszy na Jasną Górę po raz drugi. Ma ściśle określony charakter - chodzi o nowe otwarcie na rodziny.

Grupa 20 powstała przy okazji pielgrzymek pieszych do grobu św. Jadwigi. - Na jednym ze spotkań popielgrzymkowych bp Jacek Kiciński zaproponował byśmy pod tym szyldem wyruszyli na Jasną Górę. Od razu zapytał czy mamy jakiś pomysł na określenie charakteru grupy - mówi ks. Jakub Lukowski, który obok ks. Mariusza Wyrostkiewicza jest jej przewodnikiem.

Ks. Jakub wspomina, że duszpasterze byli trochę zaskoczeni, ale podjęli wyzwanie. Bp Jacek zachęcił ich do tego, by "dwudziestka" stała się grupą rodzinną. Pomysł się spodobał i zaczęły się przygotowania. Grupa w tamtym roku miała swój - bardzo udany - debiut. Kapłan podkreśla, że "20" nie jest przypisana do żadnej konkretnej parafii czy dekanatu. - Otwarci jesteśmy na wszystkich. Zapraszamy rodziny, a także młodzież - mówi.

Ks. J. Łukowski jest przekonany, że rekolekcje w drodze mogą być też doskonałą okazją na wspólne, wakacyjne, rodzinne spędzenia czasu. - Przygotowujemy z ks. Mariuszem konferencje, które będą dotyczyły życia rodzinnego. Będzie z nami szła (a także wygłosi konferencje)  Iwona Niedbalska, lekarz pediatra, specjalista nie tylko od spraw zdrowotnych, ale i duchowości rodziny. Liczymy na obecność harcerzy (którym jesteśmy bardzo wdzięczni za ubiegłoroczną pomoc) oraz członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Wszelkich aktualności dotyczących grupy można szukać na stronie www.20.pielgrzymka.pl oraz na profilu "dwudziestki" na Facebooku.

Zaproszenie do "dwudziestki"
Gosc Wroclawski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast