Nowy numer 28/2018 Archiwum

Przez kawiarnię do Panamy

Grupa młodych wrocławian marzy o wyjeździe na kolejne Światowe Dni Młodzieży i wymyśliła doskonały sposób, jak to marzenie spełnić.

Pomysł na kawiarenkę przy parafii pw. św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego na Brochowie ma już ładnych kilka lat, ale odrodził się z nową mocą po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. To właśnie po wizycie Ekwadorczyków w parafii w ramach Dni w Diecezjach i szalonym wypadzie na ŚDM do stolicy Małopolski zawiązała się na Brochowie wspólnota złożona z młodych ludzi, którzy modlą się śpiewami z Taizé. Zorganizowanie na dobrym poziomie kawiarni, która stanie się centrum spotkań dla całej społeczności brochowskiej, było nie lada wyzwaniem. Młodzież podjęła je z wielkim zapałem.

Portfel nie najważniejszy

Kawiarenka funkcjonuje od początku roku w każdą niedzielę i święta, ale nie ogranicza się tylko do kawy czy herbaty. Od samego początku główną ideą było stworzenie nowego miejsca dla wszystkich. – Rozpoczęliśmy serią jadwiżańskich spotkań, na których poznawaliśmy patronkę Śląska i jej rodzinę. Odbyły się także wystawy malarskie i wieczory muzyczne.

Dostępne jest 23% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma