Nowy numer 43/2020 Archiwum

The World Games już są sukcesem

Wypełnione trybuny, doskonałe obiekty i przede wszystkim polskie medale składają się na pozytywny obraz igrzysk sportów nieolimpijskich odbywających się we Wrocławiu.

Adam Roczek, wiceprezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017, zaznaczył, że do tej pory organizatorzy wydali 11513 akredytacji dla osób obsługujących igrzyska, 514 akredytacji dla mediów, 1219 akredytacji dla wolontariuszy i 3316 z ok. 6,5 tys. akredytacji dla uczestników. Przybliżył również statystyki dotyczące widzów. - Na 199507 biletów przeznaczonych  do sprzedaży publicznej na dzień dzisiejszy sprzedano 138912 biletów, co daje wskaźnik ok. 70 proc. wypełnienia aren sportowych - mówił. Dodał również, że na wiele zawodów wskaźnik wypełnienia miejsc dla publiczności wynosi ok. 90 proc. i wyraził nadzieję, że finalnie uda się osiągnąć 95-procentowy wynik.

- Warto podkreślić, że podczas tej imprezy jest bitych bardzo dużo rekordów świata, czy rekordów The World Games. To oznacza, że nasze obiekty zostały certyfikowane do bicia rekordów, a po drugie, że są dobrze przygotowane - zaznaczył.

A. Roczek odniósł się również do nawałnicy, która w niedzielę przeszła przez Wrocław i storpedowała rozgrywki w wielu konkurencjach. - Ok. południa zostaliśmy zmuszeni do przerwania wszystkich zawodów, które odbywały się w terenie otwartym. Mieliśmy dość duże obawy czy uda nam się te zawody dokończyć, bo na kilku arenach, przede wszystkim na torze wrotkarskim były dosyć duże zniszczenia. Bardzo sprawna akcja ze służbami i wolontariatem sprawiła, że udało nam się dokończyć wszystkie konkurencje, które miały się zakończyć ceremoniami medalowymi. Odwołano tylko dwa mecze w ultimate frisbee, które nie miały znaczenia dla klasyfikacji końcowej - wyjaśniał.

Jak się okazuje podczas niedzielnej sesji popołudniowej było zdecydowanie więcej kibiców jak podczas poranka, co świadczy o tym, że również widzowie nie wystraszyli się pogody.

Do tej pory podczas The World Games 2017 reprezentanci Polski zdobyli 8 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 4 brązowe. Daje to 13 miejsce w klasyfikacji medalowej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama