GN 43/2020 Archiwum

Karmelici zapraszają na nowennę przed PPW 2017

Już tylko 9 dni pozostało do startu 37. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Czas na ostatnie przygotowania, również te duchowe.

"Za wstawiennictwem św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) - świętej z Wrocławia, patronki naszej 18. grupy karmelitańskiej, której 75. rocznicę męczeńskiej śmierci obchodzić będziemy w tym roku w jej święto, 9 sierpnia - będziemy modlić się o jak największe owoce tegorocznego pielgrzymowania do Jasnogórskiej Pani i Królowej Polski" - czytamy w ogłoszeniu na facebookowym profilu karmelitańskiej "osiemnastki".

- Od samego początku, gdy powstała nasza grupa, przez wstawiennictwo św. Tersy Benedykty od Krzyża, polecamy całą pieszą pielgrzymkę - mówi o. Krzysztof Piskorz, karmelita, przewodnik grupy 18. - Zapraszamy wszystkich pątników, nie tylko tych związanych z naszą grupą, również tych, którzy się jeszcze wahają, czy wyruszyć w drogę oraz za duchowych.

Dodatkową intencją jest prośba o zdrowie dla ks. Stanisława "Orzecha" Orzechowskiego. Nowenna będzie odprawiana w kościele pw. Opieki św. Józefa na wrocławskim Ołbinie podczas Mszy św. o godz. 18 od 24 lipca do 1 sierpnia. Ci., którzy nie będą mogli osobiście w niej brać udziału mogą dołączyć się korzystając z tekstów zamieszczonych na profilu grupy 18 na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama