Nowy numer 43/2020 Archiwum

Abp Józef Kupny dziękuje

Za pośrednictwem mediów metropolita wrocławski wyraża swoją wdzięczność za wsparcie w bolesnych dla niego chwilach.

Wrocław, 24 lipca 2017 r.

Gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki,
znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkanie...

(Prefacja żałobna)

Słowa, którymi w liturgii pogrzebowej modli się Kościół są pełne nadziei. Jej źródłem jest obietnica, jaką swoim uczniom złożył Jezus Chrystus: „Gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem”. I chociaż po ludzku każde rozstanie – naznaczone śmiercią drogiej nam osoby – jest zawsze bolesne, to patrząc na to wydarzenie w perspektywie wiary uświadamiamy sobie, że nie tracimy naszych zmarłych na zawsze. Oni przechodzą z jednego życia do drugiego, z tego świata do wieczności. Ich życie zmieniło się, ale nie skończyło.

Stając nad trumną kogoś, kogo kochamy, nasza wiara w zmartwychwstanie przeżywa mocną próbę. Dlatego z serca dziękuję Księdzu Kardynałowi Henrykowi, Biskupom. Duchowieństwu, Osobom życia konsekrowanego, Wiernym świeckim za obecność i modlitwę w czasie uroczystości pogrzebowych mojej Mamy śp. Matyldy. Wdzięczny jestem również wszystkim, którzy w tych dniach duchowo łączyli się ze mną zapewniając o pamięci w modlitwie i przesyłając wyrazy współczucia.

Wasza obecność i wsparcie były dla mnie umocnieniem w wierze i nadziei w tych trudnych chwilach. Zapewniam o swojej pamięci w modlitwie w intencji Was wszystkich.

+ Józef Kupny
Arcybiskup Metropolita Wrocławski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama