Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wieczór modlitwy o wyzwolenie do trzeźwości

Zapraszamy do parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie 1 sierpnia o godzinie 19. W planie m.in. Msza św., konferencja o trzeźwości, nabożeństwo ewangelizacyjne z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że problem alkoholizmu w naszych czasach jest minimalny, ponieważ nie rzuca się tak mocno w oczy jak kilkadziesiąt lat temu, kiedy widziano pijanych ludzi na ulicach czy w zakładach pracy.

- Dziś ten problem jest mocno ukryty w zaciszu nawet bogatych domów, gdzie alkohol staje się eliksirem na odstresowanie. Często jednak wymyka się to spod kontroli i zaczyna się tragedia, z powodu której najbardziej cierpią rodziny - mówi ks. Piotr Rozpędowski.

Dlatego też, jak podkreśla, potrzeba modlitwy w intencji osób uzależnionych od alkoholu oraz ich najbliższych. - Wielu współuzależnionych potrzebuje modlitwy, szczególnie tej o przebaczenie nadużywającym alkohol, którzy tak mocno krzywdzą - dodaje kapłan.

Parafia pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie postanowiła wyjść temu naprzeciw, organizując 1 sierpnia o godz. 19 wieczór modlitwy o wyzwolenie do trzeźwości.

- Miesiąc sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości, dlatego chcemy w naszej parafii rozpocząć go od ważnego wydarzenia w ramach znanych już wieczorów uwielbienia - tłumaczy ks. P. Rozpędowski.

Zaplanowano konferencję o trzeźwości, nabożeństwo ewangelizacyjne z adoracją Najświętszego Sakramentu, Mszę św. w intencjach ludzi dotkniętych uzależnieniem oraz współuzależnionych. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z rozmowy z członkami grupy AA, która spotyka się przy parafii.

- Zaproszeni są wszyscy, dla których temat trzeźwości jest ważny - zachęca organizator. Wydarzenie jest organizowane w ramach Oławskich Wieczorów Uwielbienia pod patronatem "Gościa Niedzielnego".

Warto pamiętać, że według danych Światowej Organizacji Zdrowia ze wszystkich używek Polacy najczęściej sięgają po alkohol. Znajdujemy się w światowej czołówce narodów, które go nadużywają.


Wieczór modlitwy o wyzwolenie do trzeźwości   plakat wydarzenia (kliknij by powiększyć) Archiwum Organizatora

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama