Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przyjedź do pielgrzymów i na koncert N.O.E.

Łatwy dojazd do Kluczborka, również pociągiem, to dodatkowy argument, by choć na kilka chwil dołączyć do 37. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Niedzielny wieczór na pewno będzie spektakularną przygodą pielgrzymkową.

Marta Mertuszka z N.O.E....
Gosc Wroclawski
N.O.E. to Nieograniczona - Odpowiedzialność - Ewangelizacyjna. - Jesteśmy zespołem uwielbieniowym i myślę, że dobrze się wpasowujemy w tegoroczne hasło pielgrzymki - "Idźcie i głoście". Naszym celem jest chwalenie Boga i zarażanie tym uwielbianiem innych - mówi Marta Mertusza, wokalistka zespołu i jednocześnie uczestniczka 37. PPW.

Przekonuje, że ta zachęta, skierowana zwłaszcza do młodych ludzi, nie zamyka się tylko do czasu trwania koncertu. - Chcemy zaprosić do tego, by wielbili Go każdym dniem swojego życia, by wypływało to prosto z ich serca, bez żadnego aktorstwa, ale by stawali w prawdzie przed Bogiem i ściągali zasłony serc - przekonuje.

Jaki charakter ma muzyka, którą gra N.O.E.? - Na początku było delikatnie, ale z czasem przerodziło się to w mocniejsze brzmienie, nawet powiedziałabym rockowe. Staramy się tak grać, bo jest na taki styl odpowiedź. Czujemy to. To nie przypadek, że takie rytmy, taki styl i takie dźwięki z nas wypływają - wyjaśnia.

Muzyka, którą tworzy zespół, nie jest sednem ich życia. - To jest coś od nas, coś dodatkowego. Nikt z nas "nie żyje" z muzyki, ale żyjemy muzyką. Jest to coś, co nie daje nam spokoju. Każdy z nas zawodowo zajmuje się czymś innym, ale potrzeba grania, śpiewania na chwałę Boga, jest tak w nas zakorzeniona, że nie jesteśmy w stanie tego zatrzymać. No i gramy!

Zespół N.O.E. zagra dla pielgrzymów nie po raz pierwszy. Tak było 2 lata temu:

Koncert grupy N. O. E.
telewizja-pielgrzymkowa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama