Nowy numer 45/2018 Archiwum

Przyjedź do pielgrzymów i na koncert N.O.E.

Łatwy dojazd do Kluczborka, również pociągiem, to dodatkowy argument, by choć na kilka chwil dołączyć do 37. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Niedzielny wieczór na pewno będzie spektakularną przygodą pielgrzymkową.

Marta Mertuszka z N.O.E....
Gosc Wroclawski
N.O.E. to Nieograniczona - Odpowiedzialność - Ewangelizacyjna. - Jesteśmy zespołem uwielbieniowym i myślę, że dobrze się wpasowujemy w tegoroczne hasło pielgrzymki - "Idźcie i głoście". Naszym celem jest chwalenie Boga i zarażanie tym uwielbianiem innych - mówi Marta Mertusza, wokalistka zespołu i jednocześnie uczestniczka 37. PPW.

Przekonuje, że ta zachęta, skierowana zwłaszcza do młodych ludzi, nie zamyka się tylko do czasu trwania koncertu. - Chcemy zaprosić do tego, by wielbili Go każdym dniem swojego życia, by wypływało to prosto z ich serca, bez żadnego aktorstwa, ale by stawali w prawdzie przed Bogiem i ściągali zasłony serc - przekonuje.

Jaki charakter ma muzyka, którą gra N.O.E.? - Na początku było delikatnie, ale z czasem przerodziło się to w mocniejsze brzmienie, nawet powiedziałabym rockowe. Staramy się tak grać, bo jest na taki styl odpowiedź. Czujemy to. To nie przypadek, że takie rytmy, taki styl i takie dźwięki z nas wypływają - wyjaśnia.

Muzyka, którą tworzy zespół, nie jest sednem ich życia. - To jest coś od nas, coś dodatkowego. Nikt z nas "nie żyje" z muzyki, ale żyjemy muzyką. Jest to coś, co nie daje nam spokoju. Każdy z nas zawodowo zajmuje się czymś innym, ale potrzeba grania, śpiewania na chwałę Boga, jest tak w nas zakorzeniona, że nie jesteśmy w stanie tego zatrzymać. No i gramy!

Zespół N.O.E. zagra dla pielgrzymów nie po raz pierwszy. Tak było 2 lata temu:

Koncert grupy N. O. E.
telewizja-pielgrzymkowa

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy