Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szli z mocą przejdź do galerii

Przez 9 dni odsłaniali Chrystusa i uczyli się odpowiadać na Jego wezwanie głoszenia Ewangelii. 37. Piesza Pielgrzymka Wrocławska za nami.

To na pewno był owocny czas dla wielu, również tych, którzy na szlak z różnych względów nie wyruszyli, ale uczestniczyli w pielgrzymce duchowo. Na owoce zapewne trzeba będzie jeszcze poczekać. Każdy uczestnik z osobna musi pielęgnować zasiane podczas rekolekcji w drodze ziarno, by wydało jak najobfitszy plon.

Podczas tegorocznej pielgrzymki na pewno było mnóstwo emocji. Wystarczy tylko jeden przykład. Cover hitu lata, piosenki „Despacito”, którego nagranie umieściliśmy na naszej stronie internetowej, do momentu zamknięcia numeru, doczekał się ponad pół miliona odsłon. Piosenką zainteresowały się media w całym kraju pisząc, że „pielgrzymi oszaleli na punkcie »Despacito«”. Tymczasem to nieprawda, bowiem pątnicy oszaleli z miłości do Maryi, o czym mówi tekst pielgrzymkowej wersji piosenki. W tym numerze prezentujemy kilka zdjęć z PPW 2017. Są one bardzo skromnym wycinkiem z tego, co podczas drogi działo się na trasie. Niemniej niech będą zachętą do zajrzenia na stronę serwisu pielgrzymkowego – www.wroclaw.gosc.pl/PPW2017. Można tam obejrzeć mnóstwo zdjęć, a także poczytać relacje i... znaleźć wspomnianą wyżej piosenkę. Wierzymy, że to, co przygotowaliśmy, będzie też dobrą zachętą do wyruszenia na pielgrzymkowy szlak 14 października. Wtedy odbędzie się jednodniowa piesza pielgrzymka z Wrocławia do Trzebnicy, do grobu św. Jadwigi. Będzie to również okazja do wzięcia udziału w kulminacyjnym punkcie obchodów Roku Jadwiżańskiego. Tymczasem już za tydzień, w kolejnym numerze wrocławskiego „Gościa”, będzie można przeczytać kilka świadectw pielgrzymkowych oraz rozmowę z s. Janiną, która opowie o tym, jak powstawał ogólnopolski już hit pielgrzymkowy a także – czym zajmuje się na co dzień.

« 1 »
Magda i s. Janina są sprawczyniami ogólnopolskiego zamieszania. Wpadły na pomysł i napisały nowe słowa do hitu lata.

Foto Gość DODANE 10.08.2017

37. Piesza Pielgrzymka Wrocławska

oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama