Nowy numer 42/2018 Archiwum

O spowiedzi ważnych słów kilka

Jeżeli naszym ideałem jest świętość, to czy spowiedź raz w roku mogłaby wystarczyć? - mówił ks. Aleksander Radecki. Posłuchaj całej homilii z szóstego dnia duchowej pielgrzymki.

 - Oddać istotę pielgrzymki jest bardzo trudno, uświadomiłem to sobie przygotowując dzisiejszą refleksję w oparciu o jedno zdanie: "Zmiłuj się Panie, bo jesteśmy grzeszni". Wiedzą o tym pielgrzymi i nie jeden z nich idzie po to, by po drodze przygotować się do dobrej spowiedzi świętej. Nie jest to łatwe - rozpoczął homilię ks. A. Radecki.

Podkreślił, że ludzkie względy mogą sprawić, że ktoś latami będzie unikał spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty, bo okazuje się, że sprawia on nam niesamowite kłopoty. 

- Co z tego, że raz w roku ta katedra przeżywa prawdziwe oblężenie, co z tego, że wprowadzono Noce Kościołów, które sprowadzają ludzi, jak nie ma ich w ciągu roku? Jeżeli naszym ideałem jest świętość, to spowiedź raz w roku mogłaby wystarczyć? - pytał kaznodzieja. I od razu odpowiedział:

- Spowiadajmy się tak często, aby na co dzień żyć w łasce uświęcającej.

 Zwrócił w swoim rozważaniu uwagę na trzy konkretne punkty, które mogą zadecydować o tym, że będziemy owocnie korzystali z sakramentu pojednania.

Posłuchaj całej homilii:

Homilia dla duchowych pielgrzymów ks. Aleksander Radecki

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • JAWA25
    08.08.2017 21:17
    pierwsi chrześcijanie znali jedynie spowiedź powszechną (p. "Didache")
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy